zjentek

Lze nastavit router coby přijímač Wi-Fi signálu pro PC?

Tak já to napíši stručně laicky: mám D-Link DIR- 810L a doma žádný internet. Ovšem mám sem odjinud docela dobrý dosah wifi sítí 2,4 i 5G, ke kterým mám přístup. Takže si můžu pořídit wifi dongle a je to vyřešeno. Ovšem zabývám si i jinou možností. Mám ten router, tak proč utrácet šest stovek za dongle 2,4 + 5G USB 3.0, pokud by bylo možné router využít. A teď jsou tři možnosti, co router umí:

  1. AP (což laicky chápu jako připojení WAN/LAN a dále bezdrátově posílat do zařízení = to mi nepomůže)
  2. router (mi nepomůže, bo to jen routuji/směruji data z kabelu do dalších kabelem připojených zařízení)
  3. wireless router (a tomu nerozumím… ovšem pokud to znamená, že potřebuji opět kabel s daty s tím, že je můžu dále posílat jak po kabelu, tak bezdrátově, tak mně to taky nepomůže)

Takže tak to chápu laicky já. Jenže možná se objeví něco, co neznám (vysoce pravděpodobné) a ukáže se, že ten můj router TŘEBA umí jaksi přijmout data z těch wifi sítí, ke kterým mám tady u mě autorizovaný přístup a pak ho bude stačit připojit k mému PC jako jakýsi „ethernet dongle“ (prostě otočit ty jeho schopnosti routeru (; (; (; ) a voila, jsem připojen! (Bo wifi přece pracuje obousměrně.) Tož tak si to představuji já, zjentek. Ale PRAVDA se ukáže, až mně někdo znalejší zareaguje na otázku. Díky! (;

Resumé: Mohu použít konkrétní router coby přijímač wifi pro mé PC, neboli jakýsi „Wi-Fi dongle ethernet“, eventuálně redukcí ethernet/USB a pak by byl z routeru klasický wifi usb dongle"? (; (; (; Nebo v tomto ohledu mohu i s routerem jít se vyfotit?

Odpovědi
aliendrone

Mno, že jsi to ty, tak už jsem se vyřádil s tou hustotou, tož https://www.y­outube.com/wat­ch?v=ryCUtGeWA6I&ab_chan­nel=TheMatesCraft ;) :)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.