Otazník18655

Lze po holení parfémovou vodu použít místo vody po holení?

Četl jsem že parfémová voda obsahuje nejvíce procent voných látek, jde mi i o vůni. Lze parfémovou vuni použit jako vodu po holení?

Nebo jinak, lze zakoupit někde vodu po holení která voní stejně jako parfémová voda, nějaky takový set – parfémová voda na vuni a voda po holení po holení.

Odpovědi
Edison

  1. Přečti si po sobě, cos napsal. Na holení používám pěnu. Vodu až PO holení.
  2. Použít to lze, zddraví si tím nezničíš. Je ale třeba si uvědomit, že voda po holení je něco úplně jiného, než parfém. Vždyť obojí má úplně jiný účel! Normální člověk po holení používá vodu po holení na na ovonění parfém. Mimochodem, víš, co je na parfémech nejdražší? Myslíš, že vůně? Ne! Nejdražší je látka, která zajistí postupné uvolňování vůně! Parfémy se používají v malých dávkách a ty si to chceš vyplácat celý na obličej… Mno… nepřijde mi to jako efektivní.

aliendrone

Lze, co by ne. Má to ale „drobné háčky“. Především – voda po holení je primárně desinfekční a ochranný prostředek, který má za úkol ošetřit povrchovou vrstvu kůže podrážděnou (seříznutou) žiletkou. Desinfekci často zajišťuje v ní obsažený líh (ethanol) a další látky prozměnu mají „vyživovat“ povrch kůže. Právě ten líh způsobuje ten požitek (štípání), když si to vpleskáváš do xichtíku. Dělají se i „neštípavé“, ale já je nemám rád, po jejich použití, mám vždy pocit, jako kdybych „něco udělal špatně“, štípat to zkrátka MUSÍ, ostatně ty neštípavé jsou spíš pro baby na holení úplně jiných partií těla.

Dobrá voda po holení má minimum vonných esencí a měla by přestat být cítit do 10min právě proto, aby se vůně s následným použitím EdT či EdP „netloukly“. „Doba Pitralonu“, kdy voda po holení byla zároveň i vońkou je zaplaťpánůh dávno pryč. Navíc – voňku máš správně aplikovat s časovým ODSTUPEM po oholení – právě těch 10 min, které po opuštění koupelny věnuješ pozvolnému oblékání by mělo stačit/být akorát. (Já vím, říkáš si – co budu dělat těch 7 minut, když jsem oblečen za 3, včetně uvázání kravaty? No provádět kontrolu > lepící váleček, jestli nemáš na saku „žmolky“, kočičí či jiné chlupy, OPRAVDU máš kravatu uvázanou BEZCHYBNĚ?, skutečně jsou boty bez poskvrnky?, mám v kapsách všechno , co tam má být? atd. atd.), když s tím nebudeš moc kvaltovat a rozumně si na to rezervuješ čas, tak poté, co to máš za sebou, je akorát čas na parfém. :)

Parfémová voda (Eau de Parfum – EdP, či EDP) je až na různé speciály nejsilnější voňka, obsahuje nejvyšší podíl vonných látek a nejdéle vydrží vonět (a je také nejdražší) a každá v různé míře obsahuje alkohol, takže primární účel (desinfekce ranek způsobených žiletkou) je zaručen. Jenže v množství, v jakém používáš vodu po holení použít EDP, tak budeš cítit jak buzna, popřípadě jako bába, co vyloupila parfumerii. (U chlapů je tohle ČASTÝ PROBLÉM, většina nemá tak vyvinutý čich, navíc na vůni parfému si rychle zvykneš a necítíš ji, takže s EdPčkem OPATRNĚ a s MÍROU!)

Pokud uvážíš, že decka vody po holení vyjde obvykle na +/-100Kč, zatímco stejné množství EdP dáš 2000Kč ani nemrkneš, tak to už JE rozdíl. Abys voňku kupoval „po kýblech“, protože ji nadužíváš (se všemi těmi HROZNÝMI výše popsanými důsledky) je podle mne škoda, ale proti gustu… ;) .)

Každopádně dělají se vońkové sety pro muže, které jsou speciálně vyrobeny tak, aby vůně na sebe „navazovaly“. V dobré parfumerii (jo, PARFUMERII, nestyď se tam vlézt, uvidíš KOLIK je tam chlapů jednak, druhak žádná ženská na tebe kupodivu „nekouká jak na buzíka“, spíš NAOPAK) ti poradí.

Pokud už to „musí být“, tak bych použil místo EdPčka EdT (toaletní vodu), ještě lépe EdC (kolínskou) v téže vůni – hodně se jich dělá v různých provedeních/kon­cetracích, takže si „tu samou“ můžeš pořídit jako EdT (či EdC) i jako EdP. Je jasné, že když půjdeš „do garáže“ nebo vyklízet sklep či rýt záhonek, byla by pitomost na sebe cákat parfém. Tož asi tak.

Derrynka

Ahoj, když se tu řeší to holení, tak bych se chtěla zeptat… Já mám vždy takové zarudlé pupínky, které jsou docela boelstivé a pak svědí… Co jsem si tak hledala, tak je tento problém docela běžný. Ale už jsem nenašla, co komu na tohle pomohlo. Máte vy tip, co pomůže?

Cizecek.M

Ahoj, přesně tohle, co popisuješ, jsem taky zažila. A musím teda říct, že jsem toho zkusila opravdu hodně na to, co by mi od zarudnutí pomohlo. A narazila jsem na Herbalon s Kontryhelem a ten mi teda pomohl perfektně. Holení je už v pohodě a po zarudnutí nebo pupínkách není ani památky :)

Otazník18655

Ediosne: a co bys doporučil vodu po holení nebo toaletní vodu neb kolínskou

Edison

To už je podle vkusu každého soudruha…