Džanička

Lůj pro ptáčky

Jak se doma vyrábí lůj pro ptáčky,a z čeho.Někde jsem četla,že si rozpustíme tuk a do toho různá semena a podobně.Mají tím na mysli obyčejné nesolené vyškvařené sádlo,nebo je to ještě něco jiného.

Nejlepší odpověď
annas

V prodejně masa občas dostanete koupit hovězí lůj. Jak se sama zmiňujete, můžete ho rozpustit a do něj pak přidat semínka a nechat ztuhnout. Já lůj nerozpouštím, pověsím pouze na větev stromu a do krmítka dám semínka. Sýkorka si najde lůj i semínka /nejlepší jsou slunečnicová). V prodejnách Zverimex (apod.) se prodávají lojové koule, v nichž jsou již zamíchaná semínka. Ptáči milují ořechová jádra. Zob pro domácí ptáky přezimujícím ptáčkům nechutná. Také jsem jednou koupila, ale zůstával v krmítku.

Další odpovědi
kenyrts

Lůj samozřejmně hovězí!!!!!!!
Pro jejich jídelníček jsou v zimě důležité rostlinné i živočišné tuky. Nejvhodnějším krmivem jsou olejnatá semena – slunečnicová, maková, sezamová či lněná, proso a drcené ořechy. Pokud nemáme možnost či čas, lze koupit již namíchaný ptačí zob pro domácí ptáky. Do směsi můžeme přidat strouhanou housku, vařené brambory a zelenina, kousky masa, na plátky nakrájený lůj, vnitřní sádlo nebo stoprocentní tuk (Lukana), jakákoli chemicky neošetřená semena a plody, a když nemrzne i kousky ovoce. Pamatujme, že obyčejná strouhanka ptáky nenaláká, zato lůj je velkým lákadlem například pro sýkory. Zavěšujeme jej samostatně na provázku.