Avatar uživatele
Džanička

Lůj pro ptáčky

Jak se doma vyrábí lůj pro ptáčky,a z čeho.Někde jsem četla,že si rozpustíme tuk a do toho různá semena a podobně.Mají tím na mysli obyčejné nesolené vyškvařené sádlo,nebo je to ještě něco jiného.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Zlatonka, Zuzik před 5218 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

V prodejně masa občas dostanete koupit hovězí lůj. Jak se sama zmiňujete, můžete ho rozpustit a do něj pak přidat semínka a nechat ztuhnout. Já lůj nerozpouštím, pověsím pouze na větev stromu a do krmítka dám semínka. Sýkorka si najde lůj i semínka /nejlepší jsou slunečnicová). V prodejnách Zverimex (apod.) se prodávají lojové koule, v nichž jsou již zamíchaná semínka. Ptáči milují ořechová jádra. Zob pro domácí ptáky přezimujícím ptáčkům nechutná. Také jsem jednou koupila, ale zůstával v krmítku.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
kenyrts

Lůj samozřejmně hovězí!!!!!!!
Pro jejich jídelníček jsou v zimě důležité rostlinné i živočišné tuky. Nejvhodnějším krmivem jsou olejnatá semena – slunečnicová, maková, sezamová či lněná, proso a drcené ořechy. Pokud nemáme možnost či čas, lze koupit již namíchaný ptačí zob pro domácí ptáky. Do směsi můžeme přidat strouhanou housku, vařené brambory a zelenina, kousky masa, na plátky nakrájený lůj, vnitřní sádlo nebo stoprocentní tuk (Lukana), jakákoli chemicky neošetřená semena a plody, a když nemrzne i kousky ovoce. Pamatujme, že obyčejná strouhanka ptáky nenaláká, zato lůj je velkým lákadlem například pro sýkory. Zavěšujeme jej samostatně na provázku.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek