kája14444

Leze koala po stromě?

Odpovědi
Drap

Ano leze

marci1

Koala šplhá po stromech.
Koalové bývají často srovnáváni s jihoamerickými lenochody. Přes den se opravdu pohybují pomalu a kromě doby říje i co nejméně. Se soumrakem se jejich chování radikálně mění. Šplhají obratně a velmi rychle i vysoko do korun stromů, drápy paží se pevně zachycují kmene a zadní nohy podsouvají pod tělo sounožnými poskoky. Dovedou šplhat i v rozporu mezi dvěma sousedními rovnoběžnými větvemi či kmeny obě levé končetiny se přidržují na jedné straně, pravé na druhé. Když samec v době rozmnožování pronásleduje samici nebo chce-li se koala dostat na vedlejší strom, překoná mohutným skokem až třímetrovou vzdálenost. 🙂
https://vesmir­.cz/cz/casopis/ar­chiv-casopisu/2002/cislo-6/podivuhodni-savci-australie.html

Altair-AC

Jak která