-M

Levný notebook

Zdravím, chtěla bych se zeptat na nějaký levný notebook, ale zároveň výkonný, který by snesl nějaké programy pro grafiku. Jaký by jste mi doporučili (prosím nějaký, s kterým máte zkušenosti)? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Bedy

V cenové relaci kolem 8–10 tisíc žádný notebook určený pro práci s grafikou neseženete.
Asi nejlepší v této cenové relaci bude HP 650 nebo o něco výkonnější, ale podle mých zkušeností méně kvalitní Acer Aspire E1–571, který na práci s GIMPem/Photosho­pem budou stačit. Ale na 3D grafiku asi zapomeňte.

Případně zkuste pokoukat po Sbazaru, Aukru apod. kde byste nějaké notebooky našla. Určitě koukejte na grafickou kartu – ta by měla být s NEsdílenou pamětí. Sdílená se pro náročnou práci nehodí. A taky koukejte na procesor. Ideálně by měl být aspoň Intel i3, lépe však i5 či i7 nebo AMD k tomu ekvivalentní.

Další odpovědi
gumiczud

Kolik je pro tebe levný?

marci1

Myslím si, že ten „levný“ Ti budou všichni vymlouvat. Zkus se podívat na předcházející otázky podobného typu : http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=levn%C3%BD%20no­tebook

-M

Levný asi 8 – 10 000… Popřípadě méně