Oprah

Letos v lednu jsem si udělala ŽL ale do dnešního dne jsem nevydělala ani korunu

......živnosťák si chci zrušit, ale koupila jsem si vybavené cca za 50 tisíc, tak když příští rok podám nulové daňové přiznání, vrátí se mi nějaké peníze zpět?? Když už budu mít ŽL zrušený?? Jak to takto chodí.. Díky

Nejlepší odpověď
Hlada

Nulové daňové přiznání podávat nemusíte. Daňové přiznání musíte podat až od 6 000 výdělku při zaměstnání nebo 20 000 bez zaměstnání. Pokud jste při nákupu vybavení neuplatnila nějaký daňový odpočet (např. DPH), je vybavení vaše a nebudete muset nic doplácet. Za neúspěšné podnikání vám ovšem nikdo peníze nevyplatí.

Další odpovědi
ARIS

Bohužel peníze se vám nevrátí, budete mít v daňovém přiznání ztrátu kterou můžete uplatnit u dalšího daňového přiznání. Když budete mít zisk, tak ztrátu z minulého roku zohledníte a tím si snížíte základ daně. Pokud ale chcete zrušit živnost, tak ztrátu nesete v plné výši.