mladek

Kvalita masa

Kdo zodpovídá za kvalitu masa,které prodává? Zaměstnanec řezník,vedoucí prodejny a nebo majitel,provo­zovatel prodejny.

děkuji za odpoved´

Nejlepší odpověď
marijakes

Pro terry: Výrobce masa a masných výrobků je ten, který maso porcuje…Ten, kdo mu dodává zvířata, je chovatel.
Za prošlou dobu a tedy špatnou kvalitu masa odpovídá prodejce.
Doplňuji:
Ovšem na prodejně mají zaměstnanci tedy prodavači na starosti své různé úseky, tedy přesně se asi bude hojit majitel obchodu na zaměstnanci, který má na starosti úsek masa. Plnou odpovědnost nese ale zaměstnavatel – majitel obchodu.

Další odpovědi
mojitek

Za kvalitu prodaného masa zodpovídá prodejce(majitel) . Dodavatel určitě ne. Pokud není maso ok tak ho přece nepřevezmou na prodejně. Zákazníka tyhle dodavatelsko-odběratelské vztahy nezajímají,sa­mozřejmě.

www

Řekl bych, že výrobce masa. Tedy ani jeden z uvedených.
Ovšem pokud máš na mysli maso staré, zkažené ap., tak provozovatel prodejny.
Doplňuji:
Výrobci však maso kontroluje vet. správa, pak teprve jde maso do sítě.

terry

Optala bych se www, jestli výrobcem myslí toho, kdo chová zvířata k porážce nebo toho, kdo masou bourá a porcuje.