cappuccino

Kupoval jste nekdo dioptricke bryle pres e-shop?

Na co si dat pozor?

Odpovědi
Filip84

Nekupoval, a ani bych nekupoval, nicméně, rád poradím:

I. Velikost a tvar obruby. Ne každá obruba je vhodná pro každý obličej, a i když je obruba pro daný obličej obecně vhodná, tak nemusí vyhovovat velikost.

Doba, kdy byly dvoje „lenonky“ (Dienstbrille), které se lišily pouze šířkou nosníku, a tedy i celkovou šířkou, je pryč. Obrub je nepřeberné množství stylů, ale i kvality.

Osobně si nedokážu představit, jak bych si měl brýle vybírat jinak, než že s optičkama strávím nějaký ten čas před zrcadlem.

II. Zaměření ohniska na střed očí. Ohnisko se musí správně umístit, tedy, pokud nejde o ty „lenonky“, u kterých je opravdu střed ohniska, většinou, ve středu skla.

To na dálku nejde, takže i když, třeba, se trefíš, že se Ti obruby budou líbit, a rovněž Ti bude sedět velikost, nemusí korrelovat střed ohniska se střede oka.

III. Na to, že jde o individuálně upravený výrobek, a proto jej nejde vrátit. Dioptrická skla se musí pro obrubu zbrousit do požadovaného tvaru, což znamená, že je pak ale nelze vrátit jenom proto, protože Ti brýle nesedí, nebo se Ti nelíbí.

IV. Dostupnost náhradních dílů a servisu. Nosní sedla, panty straniček, na brýlích je toho dost, co se může pokazit. Normální, slušná, optika zajistí díly i servis, což u eshopu rozhodně nemusí být pravidlem. A budeš kvůli každé banalitě brýle posílat poštou a čekat na ně?

Drap

Osobně bych to neriskoval. Každé brýle sedí jinak.

elkon

Je to nesmysl, brýle je potřeba vyzkoušet. jak z hlediska dioptrií, tak pozičně. Ne každé brýle pasují na každý obličej. Tvarem i velikostí.