Avatar uživatele
pánŠtě

Který z poskytovatelů internetu uvádí lepší nabídku?

Když jeden z poskytovatelů internetu nabízí rychlost připojení až 300, 700, 1000 Mbps za 350 Kč/měsíc a druhý nabízí 50/50 Mbps za 300 Kč/měsíc tak který z těchto dvou poskytovatelů je výhodnější? Nabídky jsou opsané z ofic. webů. Ta první nabídka se mi jeví jako podivná a navíc poskytovatel neuvádí rychlost uploadu. Zřejmě jen reklamní lákadlo, ale jak mám ve skutečnosti vědět kolik budu mít rychlost ve skutečnosti za 350 Kč měsíčně? Díky

Zajímavá 0 před 2038 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dubraro

Řekněme si otevřeně, že ani jeden z poskytovatelů nebude reálně schopen svůj slib splnit, nebo bude, ale jen po malou část doby. Uváděné přenosové rychlosti totiž platí vždy jen k nejbližšímu přístupovému bodu, nikoliv pro celou trasu od vás až k serveru, se kterým se chcete spojit. Tam totiž nastupuje tzv. agregace. To znamená, že váš lokální poskytovatel prodá například 100 připojení po 50 Mbps, ale on sám je k nadřazenému uzlu připojen jen 1× 100 Mbps. V tomto případě je agregace 50:1, ve skutečnosti bývá i mnohem vyšší.
Takže nejužitečnější by bylo nehledět na čísla a poptat se současných uživatelů od obou poskytovatelů, jak jsou spokojeni a podle toho si vybrat.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
autacek

Neuvádíš jednu zásadní věc a tím je typ připojení. Tedy jestli kabel, modem, drát, bezdrát, Wifi, LTE atd.. Dále ti chybí údaje o rychlosti uploadu v té první nabídce. Další roli hraje agregace = poskytovatel nabízí nějakou rychlost, ale ve skutečnosti se o ni dělí např. při agregaci 1:50 třeba 50 lidí.

Co množství dat a ztv. FUP? Taky mnohdy důležitý údaj, i když historicky se s vývojem cen, možnostmi a zrychlením od mnoha podobných restrikcí upouští.

V neposlední řadě, k čemu ti jsou uváděné rychlosti, když protější server není mnohdy schopen k tobě ty data tak rychle hrnout? Pro 99% uživatelů je to nepoužitelné, resp. nevyužitené, a nakonec, při sosání z více zdrojů (třeba přes torrenty) si holt počkáš o chvíli dýl.

Mimochodem, 1000Mbps nemáš šanci doma využít, protože reálná propustnost metalického lan portu v PC (pokud tam nemáš optický port a fakt nevím komu domů tahají optiku), je tak 350Mbps.

Mě to jede 300/30 a nevím co s tím… 😉 http://www.spe­edtest.net/re­sult/7690472912­.png

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kryšpín

Když ptáčka chytají, pěkně mu zpívají

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Mc Merkurion Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Mně se zdá lepší ta první nabídka, protože i ta nejnižší
hodnota 300 Mbps je šestkrát vyšší než druhá nabídka.

Rychlost uploadu zjistíte e-mailem nebo telefonicky.
A různé rychlosti downloadu mohou záviset na umístění.

Např. já jsem blízko centra Prahy v „jakémsi stínu“.
Nechytám téměř žádnou wifi (připojím se k některé
jen občas a jenom na chvilku), internet mohu mít
pouze od O2, T-mobile a snad i Vodafone.
Mám T-mobile a ani ten nedosahuje rychlosti uvedené
v „obchodním“ názvu tarifu, přestože vzdušnou čarou
jsem jen pár kroků od vysílače.

Ale já těm rychlostem až tak moc nerozumím,
určitě si ještě počkejte na další odpovědi.

Upravil/a: ivzez

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
jáára

Agregace. To je to důležité info.

před 2038 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek