Jirka K

Které zvíře je 2. nejrychlejší na světě?

Já vím že je gepard nejrychlejší ale 2 nevím.Taky gepard je moje oblíbené zvíře.
xD
Doplňuji:
Šelmy kočkovité.
xD

Nejlepší odpověď
vagra

Těžká odpověď,ale řekl bych,že z velkých koček a na krátké vzdálenosti to je:Panthera pardus Linnaeuse-panther,neboli levhard.

Další odpovědi
FOG

Nasel jsem na Google,ze nejrychlejsi je opravdu Geopard – Cheetah s 70 milemi za hodinu a druha byla Pronghorn Antilopa 61 mil za hod a treti lev s 50 mil/hod.
Jedna mile je 1,6 km.
Pro zajimavost nejrychlejsi ptak je Falcon-sokol se 112 milemi za hodinu.