dubeč

Které banky zhodnotí nejlépe vklady důchodců a jakým způsobem?? OTA

Není např možné požadovat po důchodcích větší obrat na účtu než je výše důchodu.

Nejlepší odpověď
mosoj

GE Money, spořící účet 0,3%

Anketa na nic.

AIR BANK – spořící účet 1,3 % . Co tam máš to tam máš. Vybrat můžeš kdykoliv.

Pozor vklad na 1 000 000 Kč pouze 0,7 % !!

Další odpovědi
zzzzz

GE Money, spořící účet 0,3%

Nejsem si jistá, zda dobře chápu Vaší otázku, ale je rozhodné, zda chcete spořit nebo investovat. Já jako vhodný produkt nevidím ani jeden. Chybí Vám tam jiná možnost.
Jako dobrou možnost spoření považuji třeba stavební spoření, podpora sice není už velká, ale je jistá, problém je, že je to spoření na delší dobu.

anonym

GE Money, spoř úč+investování 0,8%

Špatná anketa. Kde máš „jinou možnost“?
No, nevím. Jako důchodce bych dala přednost penzijnímu připojištění. Dá se uzavřít na 5 let a při rozumném spoření důchodce získá slušnou státní podporu. Pro pracujícího důchodce je zde navíc možnost při spoření tisícovky měsíčně ještě 12 tisíc ročně daňový odpočet.
Doplňuji:
Chybka. Odpočet je při spoření 1500 Kč měsíčně 12 tisíc za rok.

Jindra B

GE Money, spořící účet 0,3%

Jak pšou mosoj a ocko. Spořící účty nejsou extra efektivní. Jsou spíše použitelné pro to, aby Vám peníze nesežraly poplatky než pro skutečné zhodnocení. Pokud můžete peníze postrádat 6 let, dejte je na stavebko. Pokud je můžete postrádat 5 let dejte je na penzijko. Pokud jste odvážnější a nevíte kdy je budete potřebovat, dejte je do podílového fondu. Při správném nastavení Vám vydělají a při tom je máte téměř okamžitě k dispozici.
Doplňuji:
Omlouvám se. Nebyl to mosoj ale zzzzz