Rokio

Která zbarvení může mít kůň?

Kůň kterého zbarvení je obvykle nedražší a který nejlevnější?

Odpovědi
Kepler

Cena koně na zbarvení nezáleží (až na šlechtěné výjimky). O D´artagnanovi se říká, že měl zeleného koně. Takže kromě modré, fialové, červené, oranžové, a šachovnicové může být barva jakákoliv. A to jsem nepsal o možnostech kosmetiky Schwartzkopf.

elkon

Citace: „Pořizovací cena se odvíjí od plemene, rodokmene, věku, vzhledu, určení a také od případných soutěžních výsledků. Hříbě nebo mladého koně koupíte za 10 až 200 tisíc korun. Obsednutý a zároveň kvalitnější kůň už stojí 500 až 800 tisíc, cena koně s výsledky se pohybuje někde na úrovni 2,5 milionu korun“.

marci1

Barvy koní:
https://www.a­gropress.cz/bar­vy-koni/

led

Najznámejší kôň sveta Alfréd malej Pipi Dlhá Pančucha bol biely s čiernými bodkami
viď poštová známka: https://zdravi­erodiny.zensky­web.sk/sites/de­fault/files/sty­les/panopoly_i­mage_original/pu­blic/content-files/2020/ar­ticle/47075/sh­utterstock_370481123­.jpg?itok=gWLFV0pN