Pokročilý

Která faktura platí, ta co je v e-shopu v účtu zákazníka nebo na papíru u zboží?

Zjistil jsem, že se tyto faktury liší (cca o 150 kč), na té papírové je započítána servisní práce, které má na webu prodejce ve faktuře 0 kč.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Základní princip internetových obchodů je, že nákupní smlouva (a tím i smluvní podmínky), nabývají platnosti v okamžiku odkliknutí objednávky. Obvykle se zasílá ještě potvrzení objednávky s údaji o zboží, zda je na skladě, kdy a kde je možnost jej odebrat a jak dlouho zboží rezervují.
U zaslání by měla být uvedena cena za dopravu.
Pokud jste žádné servisní úkony nenárokoval, neměl byste je logicky ani platit. Tzv. předprodejní servis je v ceně a používá se jen u kol nebo např. auta.

Další odpovědi:

Zlatý

litera scripta manet - napsané zůstává, tudiž to, co je na papíru.

Zlatý

Podivejte se do "Pravidel a podminek" daneho e-shopu. V pripade, ze je vam fakturovano neco, co fakturovano byt nemelo, lze se samozrejme ohradit a uvidite reakci. (Dalsi veci je, ze to nemusi zpetne jen tak projit, pokud jste to jiz zaplatil.)

arygnoc: obecne nesouhlasim, ale v tomto pripade mate pravdu :) Sam jsem takto jednou neprevzal z eshopu neco, protoze mi tam uctovali docela mastne postovne, ktere uctovano byt nemelo. Vase verze plati, az pokud zakaznik zbozi prevezme - tj. uzna danou polozku navic. (Coz se zde bohuzel stalo, takze... souhlasim v tomto pripade - ale v pripade, ze zakaznik zbozi jeste neprevzal to neni nutne pravda.)

Neni to plus doprava ? -iv-

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Nakupování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Nakupování

Zlatý Drap 412
Zlatý gecco 273
Zlatý hanulka11 271
Zlatý marci1 262
Zlatý mosoj 238
Zlatý briketka10 147
Zlatý annas 141
Zlatý ReHu 132
Zlatý iceT 108
Zlatý quentos 108

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.