PetraK

Koupila jsem v kamenném obchodě řetízek na nohu s přívěškem, který se stále otáčí vzhůru nohama – lze jej reklamovat?

Doplňuji:
Řetízek jsem koupila jako dárek své neteři. Doma jsem si řetízek vyzkoušela, zapnula jsem ho až na poslední očko – jelikož je neteři teprve 14let a je větší než já, nemusí ten řetízek vůbec zapnout nebo jej využije jen rok a pak ji bude malý, řekla jsem si, že řetízek vyměním za větší. Navíc je tak zajímavě řešen, že přívěšek – srdíčko – se stále otáčí vzhůru nohama, což mi prvně v obchodě nedošlo, že by mohl dělat neplechy. Řetízek jsem měla na noze asi minutu. Dnes jsem byla v kamenném obchodě, že je řetízek krátký a že bych jej ráda vyměnila za větší – paní prodavačka mě obvinila, že je řetízek již nošený a že jej musí poslat na přezkoumání, řetízek mi zabavila s tím, ať příjdu zítra.

Nejlepší odpověď
Drap

Zkus to. Jestli to ovšem nebude způsobené nohou.

Další odpovědi
anonym

Přívěšek ´neposeda´??
😉
Obávám se, že pokud v popisu zboží není uvedeno, že bude ve zvolené poloze držet ´jako´ přišitý, s reklamací nepochodíš…
Koneckonců – můžeš být ráda, že neotáčí vzhůru nohama i tebe…
😁
Doplňuji:
…„paní prodavačka mě obvinila, že je řetízek již nošený“…
No – pokud byla opravdu ´hrubá´, je to zvláštní – ale jinak má pravdu – musí se přesvědčit, že řetízek není poškozený (a nejde o třeba imitaci).
Povinost vyměnit takto zakoupené zboží prodejce nemá – jde – případně, jen o jeho dobrou vůli – tak se nediv.
😉