69Martin69

Nevíte, zda budu/nebudu mít potíže se zasláním nože objednaného přes internet, když je mně 17 roků?

Dobrý den
Chci si objednat z AlieExpressu nůž, ale jelikož mi není 18 (je mi 17) tak se chci zeptat, jeslti nebudou nějaké problémy při dobírce nebo při zasílání do ČR na celnicích atd.

Původní neotázka
Koupě nože přes internet

Nejlepší odpověď
Bičiště

Držení nožů není zatím u nás limitováno věkem držitele, ani délkou či tvarem nože. Využij toho pokud to jde, než EU komisaři rozhodnou jinak. Zatím platí to, že každý občan ČR si může zakoupit jakýkoliv nůž bez ohledu na jeho věk. Dle mě, to ale nebude trvat dlouho a přizpůsobíme se, tak jako ve všem.Budeš-li pak s ním cestovat např. do Rakous, nebo Němec, když na něj orgány přijdou, vezmou ti ho.

Další odpovědi
Tw!st

Pokud je částka vyšší než 22€ tak musíte platit DPH 21% pokud je vyšší než 150€ musíte platit i CCA 15% CLO

marci1

Ve většině e-shopech na netu, které nože prodávají je napsáno: „Odesláním objednávky zároveň prohlašujete, že jste starší 18-ti let.“ Takže bys eventuelně problémy mohl mít. ☹

69Martin69

Díky za odpověď, ale nezodpovídá mi to otázku…