Pokročilý

Kote ma v oku hniz\sliz. Nevite nekdo co to je a jestli se to prenasi?

Bydlim vedle stareho kravina a odtud k nam prichazi spoustu kocek ....teda spis kotat.Nekdy jim dam neco k snetku protoze jich spoustu hladovi ale jinak si jich casto nevsimam ...Ale ted je casto velky vitr ze to odfoukava i me.Takze kdyz jsem se bavila vecer s mojim kamaradem venku pred barakem a kdyz jsme se loucili tak se k nam blizilo jedno z kotat, trepalo se a skoro ho ten vitr odfouknul o metr dal pryc rekla jsem si ze ho dam do chodby at na neho nefouka tak jsem ho vzala do ruk a oprela o chlupaty svetr s koziskem ale jakmile jsem ho vzala do chodby kde se rozlo svetlo uvidela jsem ze to kote ma cele prave oko mezi vickama zasliznene nebo zahnisane .... spis mi to prislo jako sliz . tak jsem ho rychle polozila na zem a sla... Celkem se ted bojim ze se to chytlo do toho kozisku a ze to muzu chytit...nevite nekdo co to je a jestli se to prenasi ?....(omlouvam se za pripadne chyby a hacky pisu na tablet a hacky tu bohuzel nejsou :) )

Odpovědi:

U koček je to zcela normální :-) Nemusíš se ničeho bát ;-)

Zlatý

Takové ´zacházení´ s cizími kočkami může být nebezpečné - asi nejhorší by mohla být toxonoplasmoza (velmi nebezpečná zejména dětem, těhotným a nebo těhotenství plánujícím)...
Pokud chceš být ´kočičí mámou´, kotě dej do nějaké přepravky a u veterináře si zaplať vyšetření.

Stříbrný

Myslím, že kdyby bylo nějak nemocné, mělo by hnis v obou očkách, spíš ho sekla jiná kočka, nebo tak něco, koťátko jsi měla odnést radši tam, kde bylo, asi se mamince kočce ztratilo,hlavně mu nedávej mlíko,mělo by velký průjem a zkus ho odnést zpátky.

Stříbrný

Houbelec že po mlíku bude mít průjem... Ale to oko... U koťat je problém se záněty docela běžný co pamatuju. Doporučuju veterináře, jinak zkusit vyčistit... Voda / borová voda a nějakej kapesníček. A myslím, že se dávala i nějaká mastička.. Ale já nejsem veterinář, radši se poraď tam.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1073
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.