hawranek

Koňské spřežení- kdo táhne víc?

Při sledování filmu mě napadla následující věc- když koně táhnou kočár ve čtyřspřeží, který pár táhne víc?

Nejlepší odpověď
beer

Nejen páry, ale i jednotliví koně musí táhnout stejně. A když ne, kočí je pobídne ))

Další odpovědi
Drap

Táhnou asi všichni stejně, ale dříve když zapřahali při přepravě těžkých břemen, tak silnější koně se dávali jako pervní pár od vozu.

hanulka11

myslím, že jsou sehraní a běží všichni stejně i táhnou stejně
přeci nejde ,aby se některý „ulejval“

amelie95

všichni stejně.Když je jeden pár ve předu a druhý vzadu, tak přeci když víc tahne ten přední, tak musí jít stejně i ten zadní, protože jsou vlastně přidělaní stejným způsoben na tu samou věc. a když jdou pomalu a ti přední rychle tak je to prostě tahá tak taky musí jít a také ten kočár může těmi kolečky narazit na jejich kopyta pokud jeden pár půjde pomalu.. atd.. :D