johana 56

Komu vlastně platím za internet?

Některá zdravotnická zařízení požadují jako nadstandart při hospitalizaci připojení k internetu.Pří­platek činí 70.-kč denně.Při měsíčním pobytu v tomto zařízení zaplatím 2100.-kč + běžný poplatek za internet doma.Trochu drahá kultura?
Doplňuji:
Nejde o špatnou formulaci,je to skutečnost.

Nejlepší odpověď
mosoj

Někdo Vás nutí platit si nadstandart ?
To je asi nějak divně formulované. Už vidím jak si ty dědečkové a babičky platí internet.

Nejsem příznivcem nějaké rebélie a souhlasím s poplatkem za hospitalizaci, ale toto bych neplatil a určitě by se nic nestalo.
Doplňuji:
Díky svému zdravotnímu stavu občas ve špitále pobývám. V nadstandartní pokoji TV je , jestli je tam inet jsem se zatím nezajímal ( když tam jsem, mám co dělat sám se sebou) a je daná taxa podle vybavení 400 – 600 Kč. Pro ostatní je jedna televize
ve společné místnosti, většinou jídelně.
Dokonce pro ležící pacienty dovolí i mít na pokoji svoji malou televizi. Uznávám ale že to může být v každé nemocnici jinak, ale inet povinně – nevěřím ?

Další odpovědi
hanny 2

To je teda zlodějna!A to musíte platit i když ho neužíváte?To snad ne!

dědapetr

Tam vtom poplatku je zahrnuto-internet,připojení kabelizace a tím i nadstandart V nemocnici se platí i za televizi.
Je faktem že to nemusíte používat,rozhodnutí je zcela na Vás.

elektrikář

Ležel jsem na interně v nemocnici přez vánoce v Sokolově tam nemněli televizi žádnou.Chtěl jsem si nechat přivézt svojí ale na oddělení nemněli ani anténu.V arealu nemocnice není ani bufet mají u vrátnice zapomenutou buňku po stavbařích. Když koukám ve filmu na vybavení nemocnic ve světě.Jsme 100 let za opicema.

Já...

Tady JDE O ŠPATNOU FORMULACI! Ne že né. A to hned několikrát !!!

  1. Píšete: „Některá zdravotnická zařízení požadují jako nadstandart při hospitalizaci připojení k internetu.“

A já se ptám: OD KOHO POŽADUJÍ TO PŘIPOJENÍ???
Předpokládám, že jste chtěl spíš napsat „Některá zdravotnická zařízení požadují – jako nadstandarD při hospitalizaci – POPLATEK ZA připojení k internetu.“

To už by pak (pro vyjádření vašeho problému) mohlo dávat smysl…

  1. Když si k té vaší původní špatné formulaci přiřadím ještě VÁŠ NADPIS, tak to už vůbec nedává smysl…
  2. Píšete: „Komu vlastně platím za internet?“

Odpovídám: VŽDY tomu, kdo vám ho poskytne – doma providerovi (předpokládám), ve špitále zase té nemocnici (v tomto vašem případě).
Jak ten nadpis ale souvisí s tím problémem, na který se tu snažíte upozornit??? To mi uniká…

  1. Proč do toho problému pletete „domácí internet“? Ten můžete zrušit, přerušit, mohou ho využívat ostatní rodinní příslušníci, ap. To byste se taky mohl divit, proč musíte DOMA platit poplatky např. za TV, radio (a když to trochu přeženu, tak i za elektřinu, plyn, vodu, teplo a třeba i za nájem…), když vám to právě poskytují ve špitále…
  2. Nepíše se nadstandarT, ale nadstandarD – také špatná formulace… 😉
  3. Další nepovedená formulace: Vy považujete internet za „kulturu“? Pro mne je to zdroj informací, event. práce či zábava.

Ale POZOR! Abyste mne nechytil za slovo – ne všechna zábava musí nutně být kulturou – např.sport [a to vč. Kulturistiky 🙂]

Nicméně svůj názor na to, co je internet vám samozřejmě nevnucuji. Ale že by byl internet kultura???

Toliko ke „špatným formulacím“…

  1. Ale k věci: žádná nemocnice NEMŮŽE po vás POŽADOVAT POPLATKY za nadstandardní službu, kterou nechcete! Tomu něvěřím, to je blbost, že by to vyžadovali! Dokážu si možná představit, že se o to (snad NĚKDE) mohou pokusit, protože všude je to jen o penězích a kdo o ně nebojuje, ten se k nim nedostane. Ale pak je to taky o tom, jak se k tomu ten který jedinec (pacient) postaví. Buď se ozve a nedá se, anebo ne, ale pak se nesmí divit, že s ním někdo zametá…

To by taky mohli vymýšlet stále další a další důvody k poplatkům za nadstandard a pacient by se stal loutkou, že jako „tak jsme to vymysleli, tak to zaplaťte, i když to nebudete využívat“… A to by měly nemocnice problémy s lidmi a potažmo úřady…
POZOR! Neplést s poplatky za standardní péči!!!

Teď jsem měl mamku 4 měsíce ve špitále na nadstandardu. Měli tam pod stropem TV a multitelefon u postele. Ale protože za to chtěli nekřesťansky drahý příplatek, tak máma řekla, že za to tu TV nechce a mobil že má svůj vlastní. A oni to NAPROSTO V POHO AKCEPTOVALI. Ba co víc!!! ONI JI DOKONCE POVOLILI (asi po 3 dnech), abych jí tam přivezl VLASTNÍ TV!!! A měla ji tam celou dobu naprosto bez problémů, měla tam 4× víc programů (celkem 16 programů DVB-T), než ta jejich (jen ČT, NOVA, PRIMA).

I WiFinu tam měli, ale nevnucovali, natož aby za ní požadovali automaticky (po každém pacientovi v nadstandardu), a povinně, poplatky.

A I PROTO TOMU, co tu píšete, ANI ZBLA NEVĚŘÍM!!!

No nic, alespoň vám popřeji HLUBOKÝ UMĚLECKÝ ZÁŽITEK při dalším surfování… 🙂

Sorry…

RomanP

Buďte rádi, že v současnosti vám při pobytu v nemocnici nekape voda ze stropu a že okna těsní. Některé zdravotnické zařízení byly postaveny ještě za matky Terezy a od té doby na to nikdo nesáhl. A nadstandard? No z něčeho přeci ti doktůrci musí být placeni, když už se jim nedaří léčit dobře pacienty.