Avatar uživatele
anonym

Kolikrát za rok vyčistíte PC/notebook od prachu?

Používáte vysavač/stlačený vzduch, nebo štětec?

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? Elk, redy, briketka10, Kulpix před 2785 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
briketka10

Dvakrát ročně, používám ruční vysavač.

redy
Neboj mám taky noťas a nevcucne mi ho.
Na tom vysavači je malý náhubek na škvírky 🙂

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
redy

Chystám se ho vyčistit, ale bojím se s tím vysavačem – aby mi nezcuc celej notebook 🙂

Asi použiju štěteček a pustím se do toho hned…

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
jáára

Desktop tak jednou ročně, úplné rozebrání, umytí, přepastování a výměna hlučných fanů. Notebook podle potřeby. DELL je přístupný na jeden šroubek, stačí vyfouknout.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Elk

No, poměrně často, tak jednou za dva měsíce vysavačem a taky jednou ročně přeinstaluji. Předsi jenom – je to kámoš!

Upravil/a: Elk

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Putin

Jednou až dvakrát ročně. Používám vysavač, fén, ušní tyčinky, kapesníky a mé dýchací ústrojí, přesněji foukání 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
brillant

Vysavačem max 2× ročně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lgee

Zhruba jednou

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

Nečistím, na to mám osobního servismana (manžela).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Vizour

Asi tak jednou až dvakrát ročně. To nejhorší vezmu vysavačem, ale z dostatečně velké vzdálenosti, aby statická elektřina nepoškodila komponenty. Když čistím větráčky, prstem je zablokuji před otáčením a luxem je vezmu pořádně. Pak přijde na řadu štěteček – vše pečlivě opráším a zbytek zase vezmu vysavačem.
Co také funguje proti prášení do PC je přetlak vzduchu, tzn. mít v počítači více větráčků na přívod vzduchu než na výfuk.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Roman71

Přijde na to 2× až 3× do roka, podle typu stroje. Mám vysavač, na kterém můžu hadici zapojit na výstup a použít úzkou trysku. Vznikne tak ideální kompresor na čištění stlačeným vzduchem. Občas použiji i štětec a šroubovák na hůř přístupné části. Z notebooku dle nutnosti vyjmu klávesnici, abych se dostal k ventilátoru, když mi létají žmolky prachu kolem lopatek. Pomáhá to to skvěle, doporučuji.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lukas1912

ja počitač čistim od začatku stlačený vzduch
zdroj dělam 2*do roka aoutomaticki a promažu vetraček
celkova sakřin dělam 1*do roka
proč toto dělam protože si chci prodloužit životnost pc

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet