Kolikrát za rok vyčistíte PC/notebook od prachu?

Používáte vysavač/stlačený vzduch, nebo štětec?

Nejlepší odpověď
briketka10

Dvakrát ročně, používám ruční vysavač.

redy
Neboj mám taky noťas a nevcucne mi ho.
Na tom vysavači je malý náhubek na škvírky 🙂

Další odpovědi
redy

Chystám se ho vyčistit, ale bojím se s tím vysavačem – aby mi nezcuc celej notebook 🙂

Asi použiju štěteček a pustím se do toho hned…

jáára

Desktop tak jednou ročně, úplné rozebrání, umytí, přepastování a výměna hlučných fanů. Notebook podle potřeby. DELL je přístupný na jeden šroubek, stačí vyfouknout.

Elk

No, poměrně často, tak jednou za dva měsíce vysavačem a taky jednou ročně přeinstaluji. Předsi jenom – je to kámoš!

Putin

Jednou až dvakrát ročně. Používám vysavač, fén, ušní tyčinky, kapesníky a mé dýchací ústrojí, přesněji foukání 🙂

brillant

Vysavačem max 2× ročně.

Lgee

Zhruba jednou

Lamalam

Nečistím, na to mám osobního servismana (manžela).

Vizour

Asi tak jednou až dvakrát ročně. To nejhorší vezmu vysavačem, ale z dostatečně velké vzdálenosti, aby statická elektřina nepoškodila komponenty. Když čistím větráčky, prstem je zablokuji před otáčením a luxem je vezmu pořádně. Pak přijde na řadu štěteček – vše pečlivě opráším a zbytek zase vezmu vysavačem.
Co také funguje proti prášení do PC je přetlak vzduchu, tzn. mít v počítači více větráčků na přívod vzduchu než na výfuk.

Roman71

Přijde na to 2× až 3× do roka, podle typu stroje. Mám vysavač, na kterém můžu hadici zapojit na výstup a použít úzkou trysku. Vznikne tak ideální kompresor na čištění stlačeným vzduchem. Občas použiji i štětec a šroubovák na hůř přístupné části. Z notebooku dle nutnosti vyjmu klávesnici, abych se dostal k ventilátoru, když mi létají žmolky prachu kolem lopatek. Pomáhá to to skvěle, doporučuji.

lukas1912

ja počitač čistim od začatku stlačený vzduch
zdroj dělam 2*do roka aoutomaticki a promažu vetraček
celkova sakřin dělam 1*do roka
proč toto dělam protože si chci prodloužit životnost pc