Bronzový

Kolik stojí záchrana dat z disku?

"Odešel" mi počítač tak, že se ani nezapne. Ale už je to veterán, jeho oprava by byla plýtvání penězi. Ale docela rád bych zachránil své dokumenty na HDD. Kolik taková sranda někde v servisu stojí?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Otázkou je složitost...
;-)
Pokud neodešel disk a stačí jej tedy připojit do jiného počítače, je to pár stovek.
Při složitém problému se ale může jednat i o desítky tisíc.

Další odpovědi:

Bronzový

Před třemi roky jsem za záchranu dokumentů (zejména do školy) platil v servisu cca 500,- Kč. Nevím však, jestli je to cena přijatelná či nikoliv, v tomto ohledu jsem amatér a byl jsem rád, že je vůbec možné záchranu provést.

Bronzový

Než půjdeš do servisu, vyndej disk a připoj ho do jiného počítače, Je možné, že "odešel" počítač, ale samotný HDD je v pořádku.

Stříbrný

Vyndej disk, půjč si externí rámeček, připoj to k jinému počítači a hned uvidíš, na čem jsi. Nefunkční disk jsem si opravil sám, stačilo vyměnit desku (jako náhr. díl to neprodávají, koupil jsem v bazaru kompletní totožný disk).

V servisu to stojí různě, podle typu poškození, viz ceník http://www.zachrana-dat.cz/…

Zlatý

Jestli počítač nejde zapnout, tak není ještě potřeba uvažovat o záchraně dat. S velkou pravděpodobností odešel zdroj, což je u staršího počítače otázka několika stovek. Zdroj orientačně otestuješ propojkou (viz odkaz) při zátěži. Jestli chceš počítač vyhodit, tak platí to, co píší kolegové.

Zdroj: http://www.pc-help.cz/viewtopi c.php?t=28464

Diskuze k otázce

Patricks

Příspěvek smazán administrátorem.

• Vložena před 363 dny
Bronzový

Psychotic

Klaproth: Jen aby to ten disk automaticky nezformátovalo a data nesmazalo.

Bronzový

Klaproth

Nesmysl.

Zlatý

gecco

Ne - samo to disk nezformátuje...
;-)
Ale nejspíš narazíš na to, že ten disk je PATA a v nových počítačích jsou řadiče SATA (jiný standard, i fyzicky jiný konektor).
___
Kdyžtak to nafoť - a pokud bys byl z Prahy, řekl bych - stav se...
;-))

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.