bubak2000

Kolik pěněz stojí patent a můžu si ho vůbec udělat, když mi ješte nebylo osmnáct?

Nejlepší odpověď
Deli

Na zapsání patentu se spolupracuje s právním poradcem, tzv. patentovým poradcem. Zapisuje se buď tzv. užitný vzor nebo přímo patent. Zjišťovala jsem nedávno, kolik by stálo zapsání užitného vzoru, registrace na Patentním úřadu (Jmenuje se Úřad průmyslového vlastnictví) stojí asi 1000 Kč, ale za práci patentového poradce dáš cca 30 tis, podle toho, co budete a jak dlouho a jak podrobně zpracovávát k zapsání. Patent prý stojí ještě o něco víc, ale nezjišťovala jsem kolik. Jak je to s plnoletostí netuším, ale kdyby byl problém jen zde, šlo by využít zástupce, např. rodiče.
Víc se dozvíš zde:
http://www.up­v.cz/cs/sluzby-uradu/databaze-on-line/databaze-ochrannych-znamek/narodni-databaze.html