lexx

Kolik (o kolik) má menší spotřebu eletřiny (příkon) placatý PC monitor?

proti starému hrbatému co topí jak kamna ? šlo by o srovnatelnou velikost obrazovky

Nejlepší odpověď
mosoj

Hlada, bohužel to s tím CRT není pravda !!

CRT monitor 19" mívá spotřebu 40 – 55 W !!! Ještě jeden vlastním, tak jsem si to přečetl 40 W, je to ale 14".
Televize CRT uhlopříčka 63 cm měla 75 W. LCD má tuto spotřebu při úhlopříčce 100 cm.
150 W a více má spotřebu stolní počítač, herní o hodně více.

Další odpovědi
zzzlatokopka

Nevím přesně o kolik, ale řekla bych, že o dost. Těch placatých je několik druhů, nejvíc prý žere plazma, pak je LCD a nejmíň prý žere LED, tak mi to bylo vysvětleno, tak snad dobře:-)

Teď kterej z těch placatých srovnáme? 🙂
Doplňuji:
Hlada tak to je mazec, a ještě když to člověku jede celý den a každý den:-( to se pak nasčítá:-((

A je to pravda s těma plazmama??? že prý taky hodně žerou?

Hlada

Např 19":
CRT 110 – 150 W
LCD 14 – 20 W
Doplňuji:
Mosoj má pravdu. Napsal jsem volovinu. Ani štítkům se nedá věřit.
Změřil jsem Samsung 9Glr. Při 232V 275mA > 64W.

postcd

CRT 17 palců „70 W a více“ zdroj: http://www.svet­hardware.cz/spo­treba-lcd-monitoru-vcera-a-dnes/34846
Zde uvádí zase cca 100W na CRT: http://www.tvfre­ak.cz/forum/show­thread.php/6598-Spotreba-LCD-verzus-CRT
Zde je možné si odfiltrovat LCD moderní monitory podle spotřeby (do 16W spotřeba!):
http://led-monitory.heure­ka.cz/f:1686:-16/#c700

Hlada

zzzlatokopka: Plazmové se vyrábějí jen televizory, ne monitory. U nich je spotřeba více než dvojnásobná oproti LCD s podsvětlením LED. Např. 120 cm – 120 W / 45 W. Je to ale vyvážené lepším podáním barev, širšími pozorovacími úhly a kratší odezvou.