pája139

Kolik může stát 1 litr koňského mléka ?

Doplňuji:
pro briliant : tam už jsem taky hledala ;)

Nejlepší odpověď
brillant

Zkuste si projít odkaz, ale nevím jestli pomůže. http://www.ifau­na.cz/kone/ne­modforum/r/de­tail/1218583/c­hov-kobyl-pro-mleko

Další odpovědi
annas

V odkazu, který uvedl briliant, je cena uvedená v posledním příspěvku na konci stránky.

http://www.ifau­na.cz/kone/ne­modforum/r/de­tail/1218583/c­hov-kobyl-pro-mleko

Cena mléka se pohybuje okolo 8 eur za 1 litr. Mléko se prodává čerstvé, protože se nesmí převařovat a vydrží tak max 4 dny nebo se zkvasí a je to tím pádem Kumys.

anonym

O ceně se těžko někde něco dozvíš, protože prodej kobylího (a ovčího) syrového mléka je u nás zakázán.
V ČR se syrové mléko podle veterinární vyhlášky č. 203/2003 Sb. může přímo konečnému spotřebiteli prodávat pouze v hospodářství, a to v malých množstvích. Musí být splněny podmínky týkající se zdravotního stavu zvířat a hygieny na farmě. Předmětem přímého prodeje syrového mléka NEMÚŽE být syrové ovčí a kobylí mléko.
Doplňuji:
V Belgii a Norsku je po splnění určitých administrativních procedur povoleno prodávat mražené kobylí mléko.

hanicka.k.cb

Proč si rovnou nechceš koupit velrybí mlíko???

briketka10

podle toho odkazu tedy přes 205,– Kč