Rokio

Kolik druhů papoušků je schopno osvojit si lidskou řeč?

Je jich hodně, nebo naopak málo?

Odpovědi
Drap

Osvojit si lidskou řeč by znamenalo že umí mluvit. Když se ho něco zeptám tak odpoví. Takže odpověď je neosvojí si lidskou řeč žádný. Těch co se naučí zvuk několika frází je několik druhů, ovšem neví, co říkají.

Disraeli

Žádný toho není schopen. Osvojit si lidskou řeč dokáží jen lidé. Zde se jedná jen o napodobování zvuků.
Za jedno je to pro papoušky většinou jen bezvýznamný zvuk (tzn. žádná řeč/dorozumívání), za druhé se většinou dokážou naučit/imitovat jen pár slov/vět. Celkem existuje asi skoro 400 druhů papoušků, z toho několik desítek dokáže v určité míře napodobit lidskou řeč/hlas. Někteří lépe, jiní hůře. Není přesně známo kolik – navíc obří spousta z nich žije jen ve volné přírodě. Jiní třeba dokáží NĚCO napodobit, ale velmi bídně a nerozeznatelně, tak se nedá říct, jestli dokážou napodobovat lidskou řeč, když něco málo umí ale moc jim to nejde (a když se třeba jedná jen o 1 slovo nebo o pár slov, které ale znějí víc jako pazvuky)..