Janet

Kočka vylínalá jen místy

může to být nějaká kožní nemoc-jak léčit?

Nejlepší odpověď
www

Neboj, časem vylíná to zvířátko celý a nebude to dlouho trvat 😁
Záleží jen na tom, zda dřívější línání probíhalo nebo neprobíhalo jinak. Pokud ano, veterinář řekne víc.

Zdroj: Zkušenost

Další odpovědi
anonym

Podívejte se, jak v místě línání vypadá kůže. Jestli je v pořádku, tak se nemusí o nic jednat. Snažte se kupovat jí vitamíny obohacenou stravu, abyste měla jistotu, že je v pořádku. Pokud se Vám bude zdát pokožka nezdravá, může jít o tzv. prašivinu. Kdysi jsem „léčila“ štěně, které tím bylo napadeno tak, že ani nešlo poznat jeho barvu. Já na to tehdy použila dvakrát v odstupu 4 hodin šampón na vlasy a bylo po problémech. Pokud si nebudete jistá, zajděte na veterinu.

Sůwa

Línání srsti u kočky může znamenat důsledek jiného závažného onemocnění, rozhodně s ní zajdi k veterináři. Může to být nevhodnou potravou, hermonální porucha, napadení mikroby nebo parazity, prašivina… Bez přesné diagnózy nelze poradit ani léčení.

terry

Nemoc to být může.
Přesněji to určí lékař.

samicek333

Náš pes vždy líná nejdřív po stranách, pak náprsenka a až na konec srst na zádech. Asi máte podobný případ.