když mě banka odmítne vyvázat z hypotéky,kde jsem jako ručitel,co mám dělat.zbývajíci 3 majitelé ypot.mají 45000 příjem.

Nejlepší odpověď
kropitko

Jedna z možností je hypotéku refinancovat,,tedy ty tři aby ji refinancovali, tak se svého závazku můžete zbavit.

Další odpovědi
Drap

Pokud se nedohodnete s bankou tak nic, leda vše zaplatit. Pro banku neni ani tak důležité, kdo má jaký příjem, jako spíše to, jestli se splácí a nebo ne. V případě že se nesplácí, tak je majetek ručitele jistá náhrada pěkně při ruce. Toto vše jste měl ale rozvážit, když jste se rozhodl někomu ručit.

baghira

Najít místo sebe jiného ručitele. To asi bude obtížné, ale pokud držitelé hypotéky jsou majetní, bezproblémoví a v pohodě splácí, nemuselo by to být nemožné.