Saurus

Když jsem na rodičovské dovolené a chci podnikat

Chtěla bych podnikat na ŽL. Musela bych si platit sociální a zdravotní pojištění? Manžel mi tvrdí, že když jsem na rodičovské, tak nemusím… Nevěřím mu.

Nejlepší odpověď
Greneia

Zdravím, já začínala podnikat, když jsem byla na rodičáku – nevím, jak je to přesně, ale pokud přelezete ziskem určitou částku, tuším je to okolo 5.tis, tak SP platit budete, ale jen minimálně, tedy záleží na zisku :) a ZP neplatíte. Už nejsem na rodičovském, takže se to mohlo za ty 2 roky změnit.

Další odpovědi
člověk

jakákoliv živnost podléhá živnostenskému ůřadu,
záleží jestli budete,jen něco prodávat od dodavatele a váš zisk nepřekročí požadovanou hranici,
jak budete poskytovat službu a nebo sama něco vyrábět a následně prodávat,potře­bujete živnost,protože vaší zákazníci musí mít možnost reklamace,viz Obchodní zákoník