carpediem

Když je rychlost internetu až 2Mb/s, tak to na prohlížení funguje normálně, nebo je to pomalé?

Jde mi o internet na doma od O2, ten až 20Mb k nám nedosáhne:-(

Stahuji minimálně a to pouze zadarmo, takže stáhnout film trvá asi hodinu, toto mi nevadí, chci aby prohlížení bylo normálně rychlé, aby se mi několik minut netočilo kolečko, než stránka najede. Je ta rychlost pro prohlížení dostačující?

Děkuji.

Nejlepší odpověď
gecco

Na browsdání – no, jakžtakž, záleží, jaký bude na stránce obsah (zejména grafika a videa).
Na maily (textové…) v pohodě.
___
Otázkou ale je, co znamená to „až“ – jestli reálně půjde o 2 Mbaud a nebo je to ´podle počasí´ (případně ještě ještě s agregací).
___
Já mám připojení „až“ 25 Mbaud, běžně se nedostanu nad 10 down a 5 up (agregace).
😉

Další odpovědi
mosoj

Pokud tam budeš mít opravdu 2 Mbits a stabilitu alespoň 80 %. Stačí ti to na všechno. Snad mimo hraní On line her. Také ping by měl být alespoň kolem 20 mikrosekund. Problém je, že ti měření sice ukáže 2 Mbits ale stabilita je nízká. Je třeba koukat na graf rychlosti při měření a nejenom konečné číslo. To je průměr za čas měření.

setapouch

Pamatuju své nadšení, když jsem se poprvé připojil s novým modemem 28,8 kb/s a jak jsem toužil po ADSL s rychlostí až 512 kb/s, ovšem pouze pro firmy, pro občany 128 kb/s.

Stačí jako odpověď? :)

Banán88

2 je zalostne malo, 4 velmi pomale 8 uspokojive, 16 dostacujici, 20 a vice dobre

koreg9

Co se týče internetu, tak doporučuji se obrátit na https://pripoj­to.cz/ Mám od nich internet zařízený a jsem jak s rychlostí, tak částkou za měsíc spokojená.

carpediem

Mosoji a jak zjístím tu stabilitu a ten ping???

gecco

1. ping:

  • spustíš příkazový řádek (Start, spustit, „cmd“ – nebo tak nějak, podle verze Win)
  • do okna zadáš příkaz „ping ´server´“, kde server je nějaký webový (třeba seznam.cz, tedy „ping seznam.cz), nebo zvolíš přímo třeba DNS svého providera (např. "ping 213.46.172.36“)
  • případně zkus ping s velkými pakety (např. „ping 213.46.172.36 /l 1000“), to otestuje trochu i ´propustnost´

___
2. stabilita:

  • trochu napoví časy pingu s velkými pakety (případně přidej ještě parametr /t – tedy – „ping 213.46.172.36 /l 1000 /t“ ; běh pak přerušíš Ctrl+C nebo Ctrl+Break)
  • jinak se můžeš kouknout na statistiky na routeru (podle typu), ale obecně nemá běžný uživatel dostatečné prostředky na otestování stability připojení (testuje se dlouhodobě na routeru/switchi, na který tě připojí provider – čili pro tebe na opačném konci přípojné linky)

carpediem

takže to se zjistí, až když tu službu budu mít?

gecco

Jo jo – dřív se musíš ´spolehnout´ na slova prodejce…

Ale můžeš zkusit:

  • zkušební provoz (třeba měsíc nezávazně)
  • zakomponovat minimální rychlost do smlouvy (ale to bych se divil)

carpediem

setapouch:-) tenkrát nám to brzdilo i PC:-)))

gecco

Carpediem, Setapouch – já začínal na FidoNetu s modemem 1,2 kbaud – a to byl bombastickej pocit, potkat se s někým na BBS…
LOL