Avatar uživatele
carpediem

Když je rychlost internetu až 2Mb/s, tak to na prohlížení funguje normálně, nebo je to pomalé?

Jde mi o internet na doma od O2, ten až 20Mb k nám nedosáhne:-(

Stahuji minimálně a to pouze zadarmo, takže stáhnout film trvá asi hodinu, toto mi nevadí, chci aby prohlížení bylo normálně rychlé, aby se mi několik minut netočilo kolečko, než stránka najede. Je ta rychlost pro prohlížení dostačující?

Děkuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, setapouch, gecco před 3474 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Na browsdání – no, jakžtakž, záleží, jaký bude na stránce obsah (zejména grafika a videa).
Na maily (textové…) v pohodě.
___
Otázkou ale je, co znamená to „až“ – jestli reálně půjde o 2 Mbaud a nebo je to ´podle počasí´ (případně ještě ještě s agregací).
___
Já mám připojení „až“ 25 Mbaud, běžně se nedostanu nad 10 down a 5 up (agregace).
😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Pokud tam budeš mít opravdu 2 Mbits a stabilitu alespoň 80 %. Stačí ti to na všechno. Snad mimo hraní On line her. Také ping by měl být alespoň kolem 20 mikrosekund. Problém je, že ti měření sice ukáže 2 Mbits ale stabilita je nízká. Je třeba koukat na graf rychlosti při měření a nejenom konečné číslo. To je průměr za čas měření.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
setapouch

Pamatuju své nadšení, když jsem se poprvé připojil s novým modemem 28,8 kb/s a jak jsem toužil po ADSL s rychlostí až 512 kb/s, ovšem pouze pro firmy, pro občany 128 kb/s.

Stačí jako odpověď? :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Banán88

2 je zalostne malo, 4 velmi pomale 8 uspokojive, 16 dostacujici, 20 a vice dobre

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
koreg9

Co se týče internetu, tak doporučuji se obrátit na https://pripoj­to.cz/ Mám od nich internet zařízený a jsem jak s rychlostí, tak částkou za měsíc spokojená.

před 2130 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
carpediem

Mosoji a jak zjístím tu stabilitu a ten ping???

před 3474 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

1. ping:

  • spustíš příkazový řádek (Start, spustit, „cmd“ – nebo tak nějak, podle verze Win)
  • do okna zadáš příkaz „ping ´server´“, kde server je nějaký webový (třeba seznam.cz, tedy „ping seznam.cz), nebo zvolíš přímo třeba DNS svého providera (např. "ping 213.46.172.36“)
  • případně zkus ping s velkými pakety (např. „ping 213.46.172.36 /l 1000“), to otestuje trochu i ´propustnost´

___
2. stabilita:

  • trochu napoví časy pingu s velkými pakety (případně přidej ještě parametr /t – tedy – „ping 213.46.172.36 /l 1000 /t“ ; běh pak přerušíš Ctrl+C nebo Ctrl+Break)
  • jinak se můžeš kouknout na statistiky na routeru (podle typu), ale obecně nemá běžný uživatel dostatečné prostředky na otestování stability připojení (testuje se dlouhodobě na routeru/switchi, na který tě připojí provider – čili pro tebe na opačném konci přípojné linky)

před 3474 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
carpediem

takže to se zjistí, až když tu službu budu mít?

před 3474 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Jo jo – dřív se musíš ´spolehnout´ na slova prodejce…

Ale můžeš zkusit:

  • zkušební provoz (třeba měsíc nezávazně)
  • zakomponovat minimální rychlost do smlouvy (ale to bych se divil)

před 3474 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
carpediem

setapouch:-) tenkrát nám to brzdilo i PC:-)))

před 3474 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Carpediem, Setapouch – já začínal na FidoNetu s modemem 1,2 kbaud – a to byl bombastickej pocit, potkat se s někým na BBS…
LOL

před 3474 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek