sisinec123

Kdy přijde cizinci nemocenská?

Zdravím, s manželem bydlíme v ČR. Ale ještě pořád nemá nárok na změnu občanství. V červenci byl měsíc marod. Vyplňoval nějaké papíry ohledně nároku na tu nemocenskou. Papíry odevzdal 7.8.
Ale peníze pořád nikde. Máte s tím někdo zkušenosti? Zkoušela jsem hledat, ale moc toho není. Děkuji.
Doplňuji: Myslím, že všechno má dobře. Já třeba nevyplňovala nic. Nemocenská chodí na učet, který je u zaměstnavatele, nebo ne? Každopádně chtěl dneska volat, ale pozdě. Tak bude zítra ráno. Akorát fakt teda nevím, kde je problém. Z něčeho žít musíme :D A to člověk pozná, když jedna výplata chybí.

Nejlepší odpověď
ivzez

OSSZ má po dodání veškerých podkladů na výplatu nemocenského 30 kalendářních dnů,
ale někdy to může trvat i déle (např. v období chřipkové epidemie i 90 dnů).

Podle mne nezáleží na tom, že je manžel cizinec, ale na tom, jestli má OSSZ k dispozici všechny podklady.
Ať si tam manžel zkusí zavolat.

_________
Doplňuji (zapomněla jsem):

Zmíněné zpoždění se týká jenom první výplaty nemocenského. Stoná-li někdo delší dobu,
chodí další výplaty vždy po měsíci.

Ještě mne napadá:
Nezapomněl manžel svůj podpis nebo napsat, kam chce nemocenské posílat, případně uvést číslo účtu?

Další odpovědi
da ny

„Papíry“ manžel odevzdal 7. 8. Za srpen je výplata/nemocenská od zaměstnavatele v září, podle výplatního termínu.
ČSSZ posílala nemocenskou po 20. dni v následujícím měsíci a později.
Pokud bylo vše vpořádku. Pokud se něco doplňuje/opravuje, bývalo
„zpoždění“ o další měsíc (tedy v říjnu).
Pokud se ozve ivzez, jistě podá přesnější vysvětlení :)