Kepler

Kdy asi se začal vyrábět nábytek z dřevotřísky?

Jako kluk si pamatuju, že všechno bylo z rostlého dřeva. Dokonce i televizor měl takovou bednu. To byla 60. léta.

Nejlepší odpověď
Nassin

Já bych řekl, že v 70-tých letech v UP Rousínov.

Další odpovědi
Hlada

Bylo to v 70. letech. Nejrozšířenější byla řada sektorového nábytku U100 z UP Rousínov. Boky měly navrchu lamino, předek byl dýhovaný. Předchozí řada z 60. let byla z dýhované laťovky. Od počátku 80. let se rozšiřovalo lamino i na přední stěny.

paul1

Prý po druhé světové válce. U staršího nábytku se už formaldehyd skoro vůbec neuvolňuje.

Zdroj: https://www.de­nik.cz/dum-a-byt/nabytek-z-ltd-mdf-a-dtd-jak-se-v-tom-vyznat-20170818.html

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.