Earl Sin

Kdo vystaví potvrzení o příjmu v případě, že jsem na Rodičovské dovolené?

Je to zaměstnavatel nebo ČSSZ?

Nejlepší odpověď
tekumseh

Záleží na tom, k jakému účelu to potvrzení potřebujete. Pokud se jedná o potvrzení potřebné pro uplatnění daňové slevy na manželku/manžela, stačí napsat čestné prohlášení že manželka/manžel neměla/neměl příjem za rok 2011 vyšší než Kč 68.000. Nemocenské dávky a dávky státní sociální podpory nejsou zdanitelným příjmem. Toto potvrzení může rovněž vystavit zaměstnavatel manželky/manžela.