Avatar uživatele
zzzlatokopka

Kdo všechno může v bance nahlížet kolik mám peněz na účtě?

Vložila jsem si na účet vyšší částku a po pár dnech mi volala nějaká cizí ženská z banky, že jesti vím, že mám na účtu ..... peněz a že je investiční poradce a že mi připravila investiční plán.

Já myslela, že existuje nějaké bankovní tajemství, o žádný investiční plán jsem nežádala, to může kdejaká „slepice“ co pracuje v bance čumět kolik mám na účtu peněz???

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 9Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, briketka10, pizlicka, gagaga, marci1, Agneta, gecco, anonym před 3368 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ivzez

Odpoveď byla označena jako užitečná

Já souhlasím s Raibekem. Nesvěřuji své peníze bance, aby mne pak někdo z banky s čímkoliv otravoval. Telefonát „investičního poradce“ považuji za zneužití poskytnutých informací a obtěžování.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?zzzlatokopka Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
JájsemRaibek

No všichni zaměstnanci banky mají přístup k účtům. Já bych to však řešil jinak. Pokud říkáš, že ti volala, tak bych si stěžoval, že mě ta a ta osoba telefonicky kontaktovala-mohla se klidně splést a volat někomu jinému. No a za 2. bych přišel do banky a sdělil jim, že si účet ruším, jelikož nemám zájem o to, aby mě kdokoli z nich otravoval s nějakou nabídkou, pokud budu chtít peníze investovat, dám jim k tomu příkaz, ale ne, aby mě někdo volal.
Myslím, že by to nějakým způsobem řešili.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
gecco

Nahlížet – jen tak, nesmí nikdo (všechny procesy jsou monitorované a auditované).
😉
Na druhou stranu má banka mechanismy, které účty (úvěry…) hlídají a ´neobvyklé stavy a pohyby´ hlásí.
Další – reporty pro registry dlužníků (také zpracovává člověk).
A také se sjíždí vyhodnocení třeba výše zůstatku na účtu (jako v tomto případě) a banka tato data používá pro další obchody – nabídku investičního portfolia (úvěru…). Ta „slepice“ to má v popisu práce…
___
Pokud chceš, můžeš si stěžovat – ale podle mne ničeho nedosáhneš.
Kdyby se toto stalo mně, poslal bych slepici na hřad a dál bych se tím nezybýval (mimo banku by se taková informace dostat neměla).
😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Každý klient má svého bankovního poradce. Jeho úkolem je systematicky monitorovat účty svých zákazníků a nabízet jim celé spektrum dostupných produktů. Investiční poradce pak hodnotí aktivity a efektivnost práce poradců a kromě toho oslovuje především movité klienty. Těmto pak korektně prezentuje možnosti zhodnocování jejich prostředků. Analyzuje jejich mentalitu a doporučuje vhodnou investiční strategii od konzervativní až po rizikovou. Jedná se o vysoce odbornou a odpovědnou činnost s úkolem vždy uzavřít obchod tak, aby byly spokojeny obě strany. Stále je třeba mít na zřeteli, že inflace snižující hodnotu špatně umístěných financí nikdy nespí a pocit, že když ráno vstáváte máte už něco vyděláno je velmi příjemný

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

  1. kdo může nahlížet a proč poměrně přesně popsal gecco, jen dodám, že teoreticky bys ještě mohla být předána do péče private bankingu
  2. jaký to má účel z pohledu banky popsal dudu

Za mě dodám: samozřejmě k žádnému porušení bankovního tajemství ani teoreticky nedošlo a v bance si určitě naopak myslí, že si u tebe šplhli, když ti připravují produkty „na míru“ … 😉 Investování můžeš jednoduše odmítnout a tím to zhasne* (proto názor JájsemRaibek je poněkud mimo).

  • Na rozdíl od různých telefonických nahaněčů pochybných firem

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek