zzzlatokopka

Kdo všechno může v bance nahlížet kolik mám peněz na účtě?

Vložila jsem si na účet vyšší částku a po pár dnech mi volala nějaká cizí ženská z banky, že jesti vím, že mám na účtu ..... peněz a že je investiční poradce a že mi připravila investiční plán.

Já myslela, že existuje nějaké bankovní tajemství, o žádný investiční plán jsem nežádala, to může kdejaká „slepice“ co pracuje v bance čumět kolik mám na účtu peněz???

Nejlepší odpověď
ivzez

Já souhlasím s Raibekem. Nesvěřuji své peníze bance, aby mne pak někdo z banky s čímkoliv otravoval. Telefonát „investičního poradce“ považuji za zneužití poskytnutých informací a obtěžování.

Další odpovědi
JájsemRaibek

No všichni zaměstnanci banky mají přístup k účtům. Já bych to však řešil jinak. Pokud říkáš, že ti volala, tak bych si stěžoval, že mě ta a ta osoba telefonicky kontaktovala-mohla se klidně splést a volat někomu jinému. No a za 2. bych přišel do banky a sdělil jim, že si účet ruším, jelikož nemám zájem o to, aby mě kdokoli z nich otravoval s nějakou nabídkou, pokud budu chtít peníze investovat, dám jim k tomu příkaz, ale ne, aby mě někdo volal.
Myslím, že by to nějakým způsobem řešili.

gecco

Nahlížet – jen tak, nesmí nikdo (všechny procesy jsou monitorované a auditované).
😉
Na druhou stranu má banka mechanismy, které účty (úvěry…) hlídají a ´neobvyklé stavy a pohyby´ hlásí.
Další – reporty pro registry dlužníků (také zpracovává člověk).
A také se sjíždí vyhodnocení třeba výše zůstatku na účtu (jako v tomto případě) a banka tato data používá pro další obchody – nabídku investičního portfolia (úvěru…). Ta „slepice“ to má v popisu práce…
___
Pokud chceš, můžeš si stěžovat – ale podle mne ničeho nedosáhneš.
Kdyby se toto stalo mně, poslal bych slepici na hřad a dál bych se tím nezybýval (mimo banku by se taková informace dostat neměla).
😉

dudu

Každý klient má svého bankovního poradce. Jeho úkolem je systematicky monitorovat účty svých zákazníků a nabízet jim celé spektrum dostupných produktů. Investiční poradce pak hodnotí aktivity a efektivnost práce poradců a kromě toho oslovuje především movité klienty. Těmto pak korektně prezentuje možnosti zhodnocování jejich prostředků. Analyzuje jejich mentalitu a doporučuje vhodnou investiční strategii od konzervativní až po rizikovou. Jedná se o vysoce odbornou a odpovědnou činnost s úkolem vždy uzavřít obchod tak, aby byly spokojeny obě strany. Stále je třeba mít na zřeteli, že inflace snižující hodnotu špatně umístěných financí nikdy nespí a pocit, že když ráno vstáváte máte už něco vyděláno je velmi příjemný

Pepa25

  1. kdo může nahlížet a proč poměrně přesně popsal gecco, jen dodám, že teoreticky bys ještě mohla být předána do péče private bankingu
  2. jaký to má účel z pohledu banky popsal dudu

Za mě dodám: samozřejmě k žádnému porušení bankovního tajemství ani teoreticky nedošlo a v bance si určitě naopak myslí, že si u tebe šplhli, když ti připravují produkty „na míru“ … 😉 Investování můžeš jednoduše odmítnout a tím to zhasne* (proto názor JájsemRaibek je poněkud mimo).

  • Na rozdíl od různých telefonických nahaněčů pochybných firem