kdo je referenční osoba?

přidejte referenční osobu!

Nejlepší odpověď
anonym

Označuje se tak obvykle kontaktní osoba, odpovědný zástupce firmy nebo prostě ten, kdo je schopen či pověřen podat v dané oblasti relevantní reference.
Např. pro uchazeče o práci je referenční osoba personalista, u výběrových řízení zase ten, kdo může podat informace upřesňující podmínky zadávacího řízení, případně odborné podklady věcných výměr a projektových parametrů nebo prostě podat reference.
Referenční osobou může též být ten, jenž může poskytnout doporučení u uchazeče o práci. V dřívějších dobách musela mít každá hospodyně, chůva apod. reference (doporučení od předchozího zaměstnavatele), aby mohla kdekoliv nastoupit. Suplovalo to doklad o praxi, odborné způsobilosti, loajalitě a např. dnešní výpis z trestního rejstříku.
Nenapsals souvislost kde, takže lze uvést jen obecný význam.