registracedo

Kde se fyzicky nacházejí přístupové body internetu do České republiky?

Jde mi o tohle:

Česká republika je území bez hranic s mořem. Předpokládám, že je tedy připojena k internetu z nějakého sousedního státu.

Jde mi o připojení k internetu které není vojenské ani vědecké a pod. Předpokládám, že tyto instituce mají své „zdroje“ připojení… Tyto nechci zjistit.

Jde mi o to zjistit kde se nacházejí „komerční“ body připojení České republiky k internetu.

Tedy takové body ze kterých potom dále „komerční“ poskytovatelé internetu „čerpají“ internetová data a poskytují je domácnostem, firmám a pod.

Více méně bych rád zjistil z kterých kablů nebo z kterého kablu se v České republice dále „šíří“ komerční internet a kde se v české republice nacházejí „přípojky“ Českého internetu ke „komerčnímu“ internetu.

Předpokládám, že to bude asi nějak tak, že z nějakého sousedního státu, tedy z Německa, Polska, Slovenska nebo Rakouska „vede“ do české republiky kabl (nebo kably) a tento kabl je v nějakém místě „propojen“ s komerčním Českým „rozvodem“ internetu. A rád bych touto cestou zjistil kde se tyto „přípojky“ nacházejí. Tedy ve kterém městě, vesnici a pod.

Odpovědi
Bednaricek

Myslíte něco takového ? http://www.cdt­.cz/cz/infras­truktura-97/