Kde rozebrat počítač, kvůli vyčistění od prachu? Kde to děláte vy?

Mám jen malé stoly a ně se mi vejde jen ta bedna a už nemám protor na rozložení si komponent – základní deska, grafika, mechanika, disk, vetráky, zdroj.

Na podlahu na lino z PVC nemůžu protože by to chytlo elektrostatic­ký náboj.

Na koberec z umělých vláken je to samé.

Na schodech na dlaždičky by to snad šlo, ale tam furt někdo courá a ještě by mi šlápl na základní desku.

Vyfoukávat sprejem to doma nemůžu, protože nchci mít místnost plnou prachu a balkón nemám.

Nejlepší odpověď
RQLM

možná je to ode mě riskantní, ale všechny tyhle „opravy“ dělám normálně na zemi, na koberci nebo na PVC a nikdy se mi nic nestalo. a když se mi opravdu nechce, tak komponenty nevyndavám a jen saju přímo hadicí vysavače.

Další odpovědi
Sancha

Vysavač je největší výrobce statické elektřiny, pozor na to! Pokud máš sprej tak Pc vem někam dál od domu a sousedů, nerozebírej celý počítač, ale jen postranní kryty. Zaměř se hlavně na zdroj, tam je nejvíc úkrytů prachu.

led

Základné čístenie stačí tak ako píšu RQLM a Sancha

„…elektrostatický náboj“
neviem či ste si všimli vo filme alebo v servise, ak vodivo spojíte kostru počítača (káblikom, kovovým lankom) napríklad s radiatorom, odstránite možnosť elektrostatického náboja. Ak vám ani to nestačí, môžte sa na tú ukostrovaciu sústavu napojiť aj vy (v servise na to používajú? náramok vodivo spojenú s pracovným stolom)
„Zaměř se hlavně na zdroj, tam je nejvíc úkrytů prachu.“ Dobré je aj prečistiť ventilátorovú mriežku