Pokročilý

Kde rozebrat počítač, kvůli vyčistění od prachu? Kde to děláte vy?

Mám jen malé stoly a ně se mi vejde jen ta bedna a už nemám protor na rozložení si komponent - základní deska, grafika, mechanika, disk, vetráky, zdroj.

Na podlahu na lino z PVC nemůžu protože by to chytlo elektrostatický náboj.

Na koberec z umělých vláken je to samé.

Na schodech na dlaždičky by to snad šlo, ale tam furt někdo courá a ještě by mi šlápl na základní desku.

Vyfoukávat sprejem to doma nemůžu, protože nchci mít místnost plnou prachu a balkón nemám.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

možná je to ode mě riskantní, ale všechny tyhle "opravy" dělám normálně na zemi, na koberci nebo na PVC a nikdy se mi nic nestalo. a když se mi opravdu nechce, tak komponenty nevyndavám a jen saju přímo hadicí vysavače.

Další odpovědi:

Pokročilý

Vysavač je největší výrobce statické elektřiny, pozor na to! Pokud máš sprej tak Pc vem někam dál od domu a sousedů, nerozebírej celý počítač, ale jen postranní kryty. Zaměř se hlavně na zdroj, tam je nejvíc úkrytů prachu.

Zlatý

Základné čístenie stačí tak ako píšu RQLM a Sancha

"...elektrostatický náboj"
neviem či ste si všimli vo filme alebo v servise, ak vodivo spojíte kostru počítača (káblikom, kovovým lankom) napríklad s radiatorom, odstránite možnosť elektrostatického náboja. Ak vám ani to nestačí, môžte sa na tú ukostrovaciu sústavu napojiť aj vy (v servise na to používajú? náramok vodivo spojenú s pracovným stolom)
"Zaměř se hlavně na zdroj, tam je nejvíc úkrytů prachu." Dobré je aj prečistiť ventilátorovú mriežku

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.