Kde nejvýhodněji dlouhodobě spořit dítěti?

Dobrý den,chtěla bych poradit ohledně spoření. Mám 7letého syna a chci mu spořit někde peníze do jeho 18–25let a nevím co by bylo nejvýhodnější. Mám k dispozici hotovost 30.000kč, které mu chci hned na nějaký účet vložit.Poradíte mi prosím kde by se mohly peníze pěkně rozmnožovat těch 11–18let? Nechci je vybírat takže s nějakou delší výpovědní dobou-to je určitě výhodnější.Pře­mýšlela jsem o stavebním některé spořící účty dávají více jak 2% než nabízí stavebko.Děkuji za jakékoliv rady a odkazy. Šárka

Nejlepší odpověď
Ala81

Doporucuji vsude, kde to jde, hlavne tam, kde je statni podpora (protoze ta je vetsinou vic nez jakekoliv zhodnoceni od banky), takze stavebko, penzijko, urcite zivotni pojisteni (hlavne na sebe, to ze pojistite dite a neco se nedej buh stane vam, mu moc nepomuze). Sepisovat vyhody a nevyhody jednotlivych finacnich prduktu by bylo asi na nekolik destitek stran, chce to si je zjistit na nejakem financnim portalu.

Zdroj: www.finance.cz

Další odpovědi
Sniper37

Já bych šel určitě do stavebka, když budete ročně spořit 20 tisíc dostanete plnou výši státní podpory 3 tisíce + úroky, takže se koukněte na stránky různých bank a porovnejte si úrokovou sazbu.