milablond

Kde mi vymeni euro mince za euro bankovky? Nebo vetsi bankovku za mensi bankovky?

Smenarna tutu sluzbu totiz (z pro me nepochipitelnych duvodu) neposkytuje.

Odpovědi
McArthur

Dá se říci, že v ČR nikde. Manipulace s mincemi je pro každého příliš náročná a tím i nákladná, a tak tuto službu neposkytují ani banky a ani směnárny. Můžete zkusit obchody, kde přijímají Eura, a to ideálně v turisticky zajímavých oblastech jako jsou Praha, Karlovy Vary nebo Krkonoše. Jinak vycestovat do zemí platících Eurem (Slovensko, Rakousko a Německo jsou nejblíž) a tam si nechat peníze rozměnit, nebo se poptat po známých, kteří byli v zahraničí a mají tu možnost vyměňovat Eura.