tomovka

Každou chvíli padá wifi síť – řešení?

asus wl 500GP deluxe, když jsem v té samé místnosti funguje normálně. Ale pokud se přemístím do jiné (cca 5m od AP) občas se počítač odpojí od sítě. ( klidně i několikrát za sebou). Do pár vteřin to znova manuálně připojím, ale při hraní online her nebo jiných činností využívajících internet je to otravné.

Nejlepší odpověď
Bedy

Koukněte se, zda-li náhodou nevysíláte na stejném kanále jako soused je dobré spustit na nějakým počítači skenování okolích wifi sítí a zjistit si na jakých kanálech vysílají. Potom svou wifinu nastavit tak, aby vysílala na nějakém volném kanále.

Kdyžtak si stáhněte tuto utilitku, ta okolí proskenuje: http://www.wi­fichannelscan­ner.com/

Jinak hrozí to, co popisujete.

Další odpovědi
Yanez

Vypadá to na zarušené pásmo. Zjistit, zda je nějaký kanál volný a povolit v asusu pouze normu „B“. Sice to bude chodit maximálně 11MB, ale je to méně náchylnější na rušení. Jinak na vzdálenost 5 m by to mělo chodit bez problémů i přes zeď. Předpokládám, že se k asusu připojujete pomocí integrované wifi v NB. Někdy se stává, že si dvě konkrétní wifi zařízení při vyšších rychlostech spolu „nerozumí“. Zkontrolovat výstupní výkon zařízení či zvážit možnost připojení externí antény s lepším ziskem na straně AP. Je třeba vše vyzkoušet a řešení se najde.