Pokročilý

Kapacita USB flashdisku

Mám tři flashky, první, 4 gigová má místa 2,3 gb, druhá 4 gigovka má jen 1 gb a 16 gigová má 14,3 gb .. Jak je možný že mají tak málo místa? naformátovaný jsou, přesto se mi zdá divný, aby se skutečná kapacita tak lišila?

Odpovědi:

Ta 16 GB +/-(skoro) sedí při převodu na Gib...
Ale na těch menších máš - velmi pravděpodobně něco zapsáno (skryté soubory/složky) a nebo je nemáš naformátované na plnou kapacitu (máš vytvořené oddíly ne na plnou kapacitu) flashky.
___
1. Ujasni si jednotky, v nichž kapacitu udáváš 1 GB ≠ 1 GiB, už vůbec 1 GB ≠ 1 gb!
2. Zkontroluj si skryté složky a soubory na flashkách.
3. Pokud ani jedno nepomůže, zruš oddíly na flashkách, znovu je vytvoř a zformátuj.

Vygooglujte a použijte free utilitku na formátování flešek "HPUSBDisk.exe" (bývá označená též jako "HP USB Disk Storage Format Tool.exe", spouští se z aktuálního umístění = neistaluje se). Umí formátovat i USB extHDD, obojí na FAT32 i NTFS. (FAT32 neumí zapsat soubory >4GB, proto neuděláte chybu, když zvolíte NTFS.) Mně tahle utilitka zatím pomohla vždycky, kdykoliv Billovo formátování selhalo.
Doplňuji:
Stáhnout lze třeba odtud (a mně funguje i na všech mutacích Win7 [ten shit Win8 jsem vyzkoušel a rychle zahodil, proto nevím, zda i na nich]) http://www.slunecnice.cz/…

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.