bolak

Kamera do kukátka pro případ krádeže

Dá se koupit nějaká kamera do kukátka, která by monitorovala pohyb na chodbě paneláku, která by se umístila do bytu k někomu kdo bydlí v prvním patře aby v případě krádeže by se z ní dal rozpoznat obličej pachatele? Tedy aby o ní nikdo nevěděl a aby převáděla zkreslený obraz z kukátka do normální podoby?

A druhá věc, nebylo by to nějaké porušení soukromí ostatních lidí, že někdo vlastně monitoruje jejich pohyb?

Nejlepší odpověď
led

začnem druhou otázkou:
2 – Montorovaný priestor musí byť označený, v bytovom dome odsúhlasený majiteľmi bytových a nebytových priestorov.
1 – monitorovacie kamery a záznamníky sa vyrábajú v rôznych variantách, veľkostiach a možností použití, od káblových až po WIFI s vlastnou IP adresou.

big brother v bytovém domě
http://jinepra­vo.blogspot.sk/2010/01/­michal-ryska-big-brother-v-bytovem-dome.html
https://www.go­ogle.sk/search?cli­ent=opera&q=mo­nitorovanie+v+by­tovom+dome

bolak

led: No, mě jde právě o to aby to nebylo vidět, aby krom mě a tý druhý osoby u který to bude o tom nikdo nevěděl, protože nám nedávno vykradli sklep a jsou tu jistý indicie, že by to mohl být i někdo z baráku..

Proto bych to chtěl taky umístit na dveře od bytu a sledovat to přes kukátko, totiž kdyby to bylo normálně viditelný na chodbě, tak bychom asi nikoho neodhalili :)

anonym

vloženo 22.08.2013 http://www.1ob­chod.com/produc­ts/digitalni-dverni-kukatko-brinno-peephole-viewer-phv133014-14mm-/

anonym

A co udělat jen psychologický tlak. Dát ceduli, že je prostor pod kamerou i když tam žádná nebude.

bolak

No, to mi nepomůže, já potřebuju zjistit kdo nám vykrad sklep, mám podezření že to byl někdo z baráku.

led

Dajte si akúkoľvek kameru do sklepu, k tomu dotykový spínač na dvere, ak sa otvoria, kamera začne snímať – je to ochrana vlastného majetku, to môžte. Ak nemáte ďaleko, tak si prepojte spínač so zvončekom v byte (nie bytovým) a v prípade wifi kamery si zábery zlodeja môžte nahrávať.
Ale ako dôkaz to nie je, je to len podporná informácia.

bolak

Jo, a von mi ukradne ještě navíc kameru :)

led

ešte je jedna možnosť…
preťahujte sa do pivnice :)