K čemu u větrákových chladičů (ventilátorů) slouží třetí a čtvrtý vodič?

Na otáčení stejnosměrného motoru stačí 2 vodiče (plus a mínus), k čemu slouží ten třetí a ten čtvrtý vodič?

Nejlepší odpověď
Hlada

Jsou to čidla otáček.
1-GND
2-+12V
3-RPM sense
4-Control PWM

Další odpovědi
Galax

ano chladič pracuje tak jak je potřeba… když spustíte hru nakládáte na pc větší nárok… a pc musí být hodně výkonný… tím pádem se začne více zahřívat… teploměr v pc to zjistí a podle toho řekne chladiči jestli má zrychlit (více chladit) a nebo zvolnit..... ovšem už se mi stalo že se mi přehříval samotný chladič :D