Avatar uživatele
beer

K čemu slouží bílá krabička s anténou na kůlu zhruba uprostřed obrázku?

Téměř totožnou otázku jsem již položil a po zjištění, že zařízení má něco jako anténu, pokládám otázku znovu. Anténa je totiž vidět jen zřídka, za určitého úhlu osvícení sluncem a její barva se v pozadí ztrácí. Toto jsem ale náhodně zjistil až později.
Tipovaná sůl v minulé otázce http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/k-cemu-slouzi-bila-krabicka-na-kulu-zhruba-uprostred-obrazku to tedy nebude, na diskuzi již nikdo nereaguje.
Nový obrázek zde http://jyxo.in­fo/uploads/E7/e724a5a­8c30505e7c433b3dd6d31426­879699fd7.jpg
Doplňuji:
Teď je vidět ona anténka proti tmavému pozadí většinu dne alespoň slabě. Online kamera: http://pontu.e­enet.ee/player/hir­v.html

Upravil/a: beer

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? www před 3408 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Banán88

neni to fotopast ? Kvuli prehledu o zveri? Kazdy kus se denne prijde nadlabnout jen jednou, logiku by to melo.. ale …
Doplňuji:
… nebo sedet u toho a cekat kdo prijde a zacne s tim nejak pracovat :)

Upravil/a: Banán88

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Alesh

kua, to neumíš normálně fotit? 🙂

Co z toho jako máme vyčíst? Podle nasypaných jablek kolem a to, že to vypadá jako krabička po margarínu, bych tipoval, že je to krabička od margarínu přidělaná na kůlu, sloužící jako krmítko pro zvířata, která do něho „dosáhnou“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jirkajirka

Záměrný bod pro myslivce,když jdou střílet divočáka z posedu v noci.Ty jablka tomu nasvědčují. Dávají se i brambory.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

kvalita fotky je tak mizerná, že z toho nejde poznat ani co to vůbec je.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Funna

stále se nemůžu zbavit dojmu, že v tom vidíš něco, co to není…jak víš, že je to anténa?…a co když je to jen klacek, který se úplnou náhodou ocitl přesně v zákrytu s onou krabičkou…pokud se teď on-line podíváš vpravo od neznámého předmětu, uvidíš podobnou anténu v úhlu cca 10° doleva od kolmice na čemsi bílém na zemi a nebudeš snad tvrdit, že je tam zakopáno něco elektronického…
fotopast to není, ty se umístňují v jiné poloze a ne všem zvířatům „na ráně“ a jestě jsou maskované (jedině, že tohle bylo maskování na zimu .-)
co to je „záměrný bod“ sice netuším, že by byl potřeba na puškohled? hmmm…ale i kdyby, tak nač ta případná anténa a navíc tohle není odkaz myslivecké stránky, ale kvůli pozorování přírody, takže doufám, že nic tu střílet nebude…
a když jsi takový detailista…všiml sis, že na fotce ve staré otazce má ta „krabička“ jinou polohu než teď – je ke kameře natočená jiným rohem?…takže když budeš sledovat, určitě udivíš, jestli s ní točí zvíře, nebo člověk.. .-)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
beer

Funna, možná to není anténa…podle mne to tak ale vypadá a to vpravo na zemi je očividně klacek. A pokud by to měl být rovněž klacek v pozadí, nejspíš by ani nebyl na tu vzdálenost vidět a neměnil by navíc barvu. Při vhodném osvícení sluníčkem to bylo totiž výrazně oranžové, obrázek ale nemám. Možná, až se dozvíme co to je a k čemu to je, bude jasné i to, proč se to snad i otáčí kolem osy..

před 3408 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Nevíte, kde to je?

před 3407 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Banán88

ta kamera je super !!!!!!! uz jsem zachytil rodinku divokych prasat (vcera) pak samostatneho kance.. a dnes nadherneho parohace.. Faaakt pecka :)

před 3423 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
beer

Jo, prasata jsou tam imrvére, vysoká méně častěji )) Já už tam viděl taky ve dne lišku, jezevce, krkavce i další ptáky.

před 3408 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
beer

Alesh: v minulé otázce uvádím, že je to snímek z online kamery, nikoliv moje fotka.
Kamera je zde ke shlédnutí: http://pontu.e­enet.ee/player/hir­v.html

před 3424 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Alesh

ok

před 3420 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Elektronika