vitek1724...

Jsou postavy z her licencované?

Všichni například známé Creepera z Minecraftu. Kdybych chtěl použít tuto nebo podobnou postavu ve své hře je to právně problematické? A jak to je se jménama herních postav. Může se v mé hře objevit například jméno Creeper?

A kdyby byla postava, která by připomínala licencovanou, ale nebyla úplně shodná a nebo jméno by mě o písmenko méně či více tak je to vpohodě?

Odpovědi
Drap

Na vše jsou autorská práva.

nyjono

Např mě je Creeper z Minecraftu zcela neznámý.
Změny po nutné. Známý chtěl na své rodinné auto obrázky postaviček z pohádek a bylo potřeba změnit aspoň barvy, než jaké jsou obvykle používané.

ivzez

Ne, není „v pohodě“ parazitovat na cizím nápadu.

led

Sú (nielen) umelecké diela voľne k dispozícií a sú diela, ku ktorým treba súhlas autora k ich použitiu. Platí to aj v počítačových hrách.

elkon

Všichni ne, mě to nezajímá.

Mp2

Já to sice nehraji, ale podívej se na netu..
Je hodně her typu minecraft..
Na google play ti vyleze hned třeba realmcraft a podobné hry, které se liši pouze názvem. Grafika je stejna