exoffo

Jsem OSVČ (vedlejší činnosti). Kolik činí sazba sociálního a zdravotního pojištění? (neplatím zálohy)

Chci si z každé faktury odkládat část, kterou použiju při ročním zúčtování na platbu odvodů. Nikde ale nemůžu zjistit, kolik vlastně činí SP a ZP ze zisku.

Nejlepší odpověď
mosoj

Do 58 000 Kč ročního zisku sociální pojištění neplatíte, zdravotní ano.
Nejlepší když si stáhnete formuláře „Přehled“ pro sociální a zdravotní pojištění.
Zde je uvedený vzoreček výpočtu spolu s vysvětlivkami.

Něco také najdete zde :

Vepihttp://www­.odpovedi.cz/se­arch?q=minim%C3%A1ln%­C3%AD%20platba%20so­ci%C3%A1ln%C3%AD%2C%20zd­ravotn%C3%ADšte odpověď…

Další odpovědi
Drap

To ti nikdo neřekne. Spočítá se to podle ročního zisku.