marketa54321

Je zvykem číst C# jako „cé šarp“ nebo „sí šarp“?

Klaproth: Pro mě neužitečná odpověď.

Nejlepší odpověď
gecco

B je správně… Resp. správně by bylo [si:shärp] …
Ale už jsem slyšel i [C-hash] nebo C-křížek…
😉

Další odpovědi
Klaproth

Muzikant to přečte jako Cis.

kelley

Kelte (sorry za OT, ale nedalo mi to…) Cis a Des jsou sice tóny s enharmonickou záměnou, ale není to z hlediska tóniny totéž. Záleží na kontextu konkrétní skladby. Kdybychom šli do úplných detailů, dokonce by správně měly mít mírně odlišnou frekvenci… 🙂 Sí šarp – řekne programátor – a na to se evidentně ptala Markéta…

Kelt

Pokud jde o angličtinu, čteme sí šarp. Ale hudebníkovi je to jedno, hlavně, aby to uměl zahrát. Protože zvýšené C je cis a hudebně je to stejné jako snížené D, tedy des. V jiných jazycích je to jiné, ale to si už určitě najdeš na internetu Pokud jde o výslovnost.

dubraro

Klaproth:
Tak to bylo také míněno. Jako „vyšší než C“.