Avatar uživatele
beowafle

Je z pohledu zákona v pořádku platit drobné firemní výdaje soukromou kartou, a pak si je nechat proplatit ve firmě?

Funguje to takhle: od firmy mám určitou finanční zálohu. Z té mohu nakupovat drobné věci pro firmu, a když zálohu vyčerpám, tak přinesu účtenky do firmy, ty se zanesou do účetnictví a já dostanu zase novou zálohu.

Protože malé nákupy dělám i online, platím někdy za tyto firemní objednávky svou kartou – abych nemusel řešit dobírku. Peníze sice fyzicky nečerpám z hotovosti, kterou mi firma poskytla, ale pořád se pohybuju v mezích té částky.

Moje otázka zní: Mohu z toho mít JÁ problém se zákonem, kdyby někdo zkoumal moje transakce na účtu?

(Neřešte prosím pod touto otázkou proč to takhle dělám a jak by to bylo lepší dělat, není to relevantní k dotazu. Díky)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? da ny před 727 dny Sledovat Nahlásit



Otázka ještě nemá žádnou odpověď.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Pepa25

Neměl by to být problém, ale pro jistotu ještě doplňující otázky: vy jste ve vztahu k té firmě zaměstnanec? Jste zároveń i živnostník?

Avatar uživatele
beowafle

Ano, zaměstnanec. Nejsem živnostník.

Avatar uživatele
da ny

Nám účetní, nic takového nevezme.
Vše se nakupuje z karty nalého s.r.o., druhou má i sestřička (pro online nákup a platbu). I případnou dobírku, platí přepravci kartou s.r.o. Já nakupuji, jen za hotové, s účtenkou. I za své, pouze v hotovosti (účtenku placenou mou kartou účetní nechce, „přeprodej“ nepraktikujeme vůbec), kterou následně obdržím.
Ty nákupy na internetu jsou Vaše aktivita, nebo Vás tím zaměstnavatel pověřil?
Paragrafy jsou klikaté, mnoho se do nich vejde.

Avatar uživatele
beowafle

Ne, zaměstnavatel mě pověřil jen nákupem potřebných věcí. To, že je nakupuji i online je moje aktivita, kterou značně šetřím čas. Platební karty firma nemá (nebo lidem jako já neposkytuje).

Nový příspěvek