Lurius

Je vůbec legální taková podvodná reklama?

Právě mi přišla do e-mailu (pravděpodobně) reklama, tahající osobní informace, která se tváří jako zásilka od České pošty, je to vůbec legální?

(odesílatel sales@stoklasa.cz – prodává korálky, látky, nitě a jiný bordel)

Nejlepší odpověď
elkon

Není, můžeš použít toto, je to přímo od České pošty: Jestliže obdržíte podvodný e-mail vztahující se k České poště, děkujeme, že jej odešlete na adresu info@cpost.cz. Česká pošta podala trestní oznámení na neznámého pachatele a spolupracuje s Policií České republiky.

Další odpovědi
Pepa25

To není reklama, ale phishing – podvodná technika snažící se oklamat adresáta. Udělal jste dobře, že jste se díval na skutečného odesílatele (ten je na tom možná nevinně – může jít o zombie počítač). Důležité je neklikat na odkazy!
Jinak samozřejmě, že je to podvod a nelegální jednání. Prakticky velmi obtížně postižitelné.