Aquamen

Je v dnešní demokracii sdílení svého názoru trestné?

Před druhým kolem jsem psal svůj názor na facebook konkrétně na prezidentskou kampaň a dostalo se mi že je to trestné? Hájil jsem svého favorita.

Podle mě jsem pořád v demokracii tak jsi každý může říkat co chce a kdy chce, nebo tomu je jinak?

Nejlepší odpověď
Filip84

A, „zaschlý strup“ je zpátky! 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️😂😂😂

Co má forma vlády (demokracie) společného s tím, je-li „sdílení … názoru trestné“?

Ano, v tom máš absolutní pravdu: „každý může říkat co chce a kdy chce“. Ale s ohledem na tu skutečnost, že každá příčina způsobuje následek, tak potom musí nést následky tohoto svého konání. Třeba tím, že z petitu žaloby o ochranu osobnosti přijde o (téměř) veškerý svůj majetek? Třeba! 😂😂😂

Další odpovědi
elkon

Můžeš si říkat co chceš, pokud je to slušnou formou. Ať si k tomu kdokoli plácá co chce.

Ametyst

Nejspíš už v demokracii nežijeme, když BigTech hlídá názory, a politici se v tom vezou ve svůj prospěch. Znám pár lidí, kteří už se odhlásili z fb, protože cenzura byla neúnosná. Funguje dvojí metr: podle toho, koho podporuješ, jsi na správné nebo na špatné straně! Viz případy dvojího metru, o kterém píše knihy, plné příkladů ze života, Patrik Nacher.
Doba covidová byl jenom takový trenažér toho, co přichází.

petrph

Nikoliv přímo trestné, ale právně složité. Obecně to právo říkat si co chcete, máte, ale prakticky jsou nějaké limity, když třeba někoho urážíte, a podobně..
Ale navíc v tomto případě říká zákon, že v předvolebním období se musí taková mediální podpora jednoho kandidáta oficiálně nahlásit na úřad a zaevidovat jako jeho kampaň. (a počítá se i negativní kampaň proti jinému kandidátu) Pokud toto porušíte a nenahlásíte se, tak potom to není trestný čin, ale pčestupek, čili třeba pokutu dostat můžete-

Dochy

Axistují jistá omezení. Propagace hnutí podporujících nacismus apod. je kupříkladu trestná. Názor sdělovat můžeš obecně svobodně. Bacha, často se zaměňují pojmy „názor“ a „lež“.

Názor: „EU je k ničemu“ – OK
Lež: „EU nám nastrká brouky do veškerého pečiva, teď to schválili“ – tohle není OK

Filip84

Může mladý komsomolec kritisovat politiku VKP(b)?
V zásadě může, ale škoda mladého života.

Může řadový občan SSSR kritisovat usnesení Nejvyššího sovětu RSFSR?
V zásadě, samozřejmě, může, ale je vhodné se toho vystříhat, pokud chce bydlet ve vlastním bytě.“

😂😂😂

zjentek

Elkoňi a pro mě na tomto webu tvá odpověď neplatí, že mě zde ustavičně ponižuješ? A co na to admin, heh?

Anna20

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Dude the shitty Ukrainians have already infiltrated this site 🤦‍♂️ Get out combative bitch!