Avatar uživatele
Aquamen

Je v dnešní demokracii sdílení svého názoru trestné?

Před druhým kolem jsem psal svůj názor na facebook konkrétně na prezidentskou kampaň a dostalo se mi že je to trestné? Hájil jsem svého favorita.

Podle mě jsem pořád v demokracii tak jsi každý může říkat co chce a kdy chce, nebo tomu je jinak?

Zajímavá 0 před 502 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Filip84

A, „zaschlý strup“ je zpátky! 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️😂😂😂

Co má forma vlády (demokracie) společného s tím, je-li „sdílení … názoru trestné“?

Ano, v tom máš absolutní pravdu: „každý může říkat co chce a kdy chce“. Ale s ohledem na tu skutečnost, že každá příčina způsobuje následek, tak potom musí nést následky tohoto svého konání. Třeba tím, že z petitu žaloby o ochranu osobnosti přijde o (téměř) veškerý svůj majetek? Třeba! 😂😂😂

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Pepa25 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Můžeš si říkat co chceš, pokud je to slušnou formou. Ať si k tomu kdokoli plácá co chce.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Ametyst

Nejspíš už v demokracii nežijeme, když BigTech hlídá názory, a politici se v tom vezou ve svůj prospěch. Znám pár lidí, kteří už se odhlásili z fb, protože cenzura byla neúnosná. Funguje dvojí metr: podle toho, koho podporuješ, jsi na správné nebo na špatné straně! Viz případy dvojího metru, o kterém píše knihy, plné příkladů ze života, Patrik Nacher.
Doba covidová byl jenom takový trenažér toho, co přichází.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
petrph

Nikoliv přímo trestné, ale právně složité. Obecně to právo říkat si co chcete, máte, ale prakticky jsou nějaké limity, když třeba někoho urážíte, a podobně..
Ale navíc v tomto případě říká zákon, že v předvolebním období se musí taková mediální podpora jednoho kandidáta oficiálně nahlásit na úřad a zaevidovat jako jeho kampaň. (a počítá se i negativní kampaň proti jinému kandidátu) Pokud toto porušíte a nenahlásíte se, tak potom to není trestný čin, ale pčestupek, čili třeba pokutu dostat můžete-

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Axistují jistá omezení. Propagace hnutí podporujících nacismus apod. je kupříkladu trestná. Názor sdělovat můžeš obecně svobodně. Bacha, často se zaměňují pojmy „názor“ a „lež“.

Názor: „EU je k ničemu“ – OK
Lež: „EU nám nastrká brouky do veškerého pečiva, teď to schválili“ – tohle není OK

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Filip84

Může mladý komsomolec kritisovat politiku VKP(b)?
V zásadě může, ale škoda mladého života.

Může řadový občan SSSR kritisovat usnesení Nejvyššího sovětu RSFSR?
V zásadě, samozřejmě, může, ale je vhodné se toho vystříhat, pokud chce bydlet ve vlastním bytě.“

😂😂😂

Avatar uživatele
zjentek

Elkoňi a pro mě na tomto webu tvá odpověď neplatí, že mě zde ustavičně ponižuješ? A co na to admin, heh?

Avatar uživatele
Anna20

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
zjentek

Dude the shitty Ukrainians have already infiltrated this site 🤦‍♂️ Get out combative bitch!

Nový příspěvek