Avatar uživatele
Lord_Napoleo

Je to v pořádku když mi společnost přidá číslo do mého účtu?

Dobrý den, má otázka se týká toho že, společnost která mi bude zasílat finanční částu na můj běžný učet mi v potvrzovacím dopisu přidala k mému číslu účtu jednu nulu navícc za lomítkem 000 000 / 0 xxxxxx je to v pořádku? Děkuji za odpověď

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Elk před 3315 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
JájsemRaibek

Pokud máš číslo účtu 123456789/1234 a oni ti v potvrzovacím dopise napsali, že budou zasílat na účet 000000–0123456789/1234, tak je to v pořádku, jelikož ty máš sice 9místné číslo účtu, ale lze použít i desetimístné navíc s předčíslím.
Pokud však nějaké nuly dopsali jinam, je to špatně.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Za lomítkem je číslo banky, zřejmě jsi ho napsal špatně.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Funna

úplně nechápu na jaké číslo za lomítkem se ptáš…ale každý účet ve všech bankách má podobu 4 čísla předčíslí – 10 míst základní část čísla účtu / 4 místa kód banky…např 1234–1234567890/1234…ty ovšem nemusíš mít číslo účtu, který má obsazené všechny pozice čísly, takže se prázdná místa mohou doplnit nulou…např. 0000–0012345678/03­30…takže pokud mluvíš, o tom, že za lomítkem, kde má být číslo banky máš 5-místné číslo, je to chyba…jinak nuly na začátcích jednotlivých částí účtu, pokud doplňují číslo do tvaru čtyři-deset/čtyři nevadí…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gecco

Napiš podrobnosti…
Takto jednoduše to v pořádku rozhodně není…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Je to tak, jak píše JájsemRaibek¨.
Pokud máš 9místné číslo účtu, 0 před tvým číslem nevadí. Je to doplnění do 10 čísel, některé systémy to vyžadují, pouhých 9 vyplněných čísel berou za chybu. Proto ta 0.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Část čísla účtu za lomítkem (kód banky) musí odpovídat některému z uvedených čísel: http://www.cnb­.cz/miranda2/ex­port/sites/www­.cnb.cz/cs/pla­tebni_styk/cer­tis/download/sez­nam_certis.pdf
Je vždy čtvrmístný, na rozdíl od vlastního čísla účtů se uvádějí i úvodní nuly v kódech KB, ČSOB, GE, ČNB a ČS…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek