Bronzový

Je to nějaká finta?

V jedné firmě účtují služby druhé firmě a oni odmítají platit faktury přes účet, ale vkládají peníze v hotovosti do banky na účet. Připadá mi to jako nějaké šméčko, aby byli v anonymitě.
Doplňuji:
No právě, že v bankovním výpisu není ani jméno ani variabilní symbol. dotyčný mimochodem provozuje sociální ubytovnu, proto je mi na něm všechno podezřelé.

Odpovědi:

Bronzový

V anonymitě? To těžko. Když zaplatí fakturu, i když vkladem, musí uvést variabilní symbol, aby firma, která peníze přijímá, věděla od koho a za co jsou. Tím pádem je to v pohodě dohledatelné. Asi zcela nechápu otázku ...
Doplňuji:
Když tam není ani jméno, ani VS, tak kam potom přiřadí ty peníze? (Případné pokračování můžeme v diskusi)

Bronzový

v bankách se teď nově ptají na původ prostředků a jejich účel, takže anonymní to není.

Bronzový

Nejsou ty firmy domluvené? Spíš ta firma účtující si služby by měla zájem nemít dohledatelné výnosy, aby nic nemusela danit.
Jinak k vkladům v hotovosti: Vkladatele banka identifikuje pokud se nepletu od 25 tisíc. Větší množství menších částek vkládaných na účet, např. pod legendou sociální ubytovny, znamená podezření na praní špinavých peněz.

Diskuze k otázce

Zlatý

arygnoc

a čo vám bráni v návšteve finančného úradu?
tam im vaše podozrenie oznámte a oni si to skontrolujú.

na druhej strane sa vystavujeteriziku, že na vás niekto môže podať žalobu pre pomluvu, nekalú súťaž (pokiaľ podnikáte v tom istom odvetví), narčenie a bohvie čo ešte.

páči sa mi český zvyk, že sa všetcí serú do druhých a doma jedia zo špinavých kastrólov.

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 689
Zlatý mosoj 416
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 207
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 156
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.